Czy drukarka UV sprawdzi się w domu?

Drukarka UV to urządzenie do drukowania powierzchni płaskich. Jest wykorzystywana w wielu branżach. Dzięki technologii UV wyróżnia ją wyjątkowa jakość. Jak zatem działa drukarka UV i czy sprawdzi się na domowy użytek? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Drukarka UV – do czego służy?

Drukarka UV to profesjonalne urządzenie, które jest wykorzystywane do zadruku różnych materiałów. Znalazła ona zastosowanie w wielu branżach, np. stolarstwie i reklamie. Szczególnie w tej drugiej odnosi spektakularne sukcesy. Większość materiałów reklamowych powstających na plexi, szkle, sklejce lub piance PCV, takich, jak bannery, gadżety reklamowy jest drukowana właśnie metodą UV.

Czy zatem wyróżnia się ta metoda wydruku? Przede wszystkim różni się materiałem, który jest zadrukowany. Tradycyjne drukarki sa w stanie drukować grafiki i teksty jedynie na papierze. Technologia UV pozwala na przenikanie i trwałe zasychanie atramentu, pod wpływem promieni UV. Dzięki temu wydruku tą metodą odznaczają się wysoką jakością i precyzją.

Drukarki UV znajdą więc zastosowanie w profesjonalnych zakładach poligraficznych, agencjach reklamowych, stolarniach, producentów szyb ozdobnych lub po prostu firmie, która wyspecjalizuje się w zadruku materiałów metodą UV. Z pewnością drukarka UV nie jest urządzeniem stworzonym do domowego użytku. Głównym ograniczenie do zakupu takiego urządzenie będzie jego cena, która odpowiada jego możliwościom. Dodatkowo drukarki wykorzystujące technologię UV, zostały zaprojektowane do częstej eksploatacji. Taki sprzęt w domu, po prostu nie spełniały w pełni swojej funkcji.

Drukarka UV – gdzie kupić?

Drukarka UV to profesjonalne urządzenie, które opiera się na technice druku, przy wykorzystaniu promieniowania UV. Zaawansowane urządzenia UV najlepiej kupować w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży rozwiązań dla biznesu. Warto poszukać również bezpośrednich importerów sprzętu, którzy doradzą nam, jaki model najlepiej sprawdzi się w naszej firmie.

Dokonując wyboru drukarki UV, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie, jak często drukarka będzie używana. Jeżeli planujemy drukować hurtowe ilości, powinniśmy wybrać dedykowany do tego sprzęt, który poradzi sobie z dużą eksploatacją. Następnie konieczne jest określenie budżetu na zakup urządzenia. Rozbieżności są dość duże i wiążą się z jakością urządzenia, marką oraz możliwościami jej wykorzystania.

Jeżeli już wstępnie wybierzemy kilka ofert, przed decyzją powinniśmy sprawdzić jeszcze jedną rzecz. Mianowicie chodzi o upewnienie się, czy kupując dane urządzenie, możemy korzystać z serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Dobrze byłoby także sprawdzić, jak wygląda na rynku dostępność części zamiennych. Oba te czynniki będą w przyszłości warunkować koszty utrzymania urządzenia. Może się bowiem okazać, że tańsza drukarka, w przyszłości wygeneruje wyższe koszty użytkowania niż urządzenie z nieco wyższą ceną zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.