Duża firma – jak nią zarządzać? Rozwiązania ERP jako sposób na rozwój biznesu

Kiedy przedsiębiorstwo zaczyna rosnąć, zmienia się jego struktura, a co za tym idzie, zwiększa się liczba zatrudnionych oraz działów. Trudniejszy jest też przepływ informacji, a rozliczanie z klientami, pracownikami i urzędem skarbowym staje się o wiele bardziej skomplikowane. Co w takiej sytuacji może zrobić program ERP, by wszystko działało zgodnie z planem?

Wsparcie działań HR – rozwiązania ERP

mapa_produktu_erp-1

Rozbudowane organizacje zatrudniają zwykle wielu pracowników, co oznacza, że sprawna komunikacja jest często prawdziwym wyzwaniem. Systemy ERP w dużym stopniu rozwiązują ten problem poprzez prosty system, umożliwiający szybszy, obustronny przepływ informacji na linii osoby decyzyjne − pracownicy. Poza tym, oprogramowanie pomaga w administrowaniu personelem i pozwala ustrukturyzować sposób zarządzania poszczególnymi działami. Szczególnie przydatna jest funkcja rozplanowująca czas pracy dla każdej zatrudnionej osoby, biorąca pod uwagę jej kompetencje i dostępność.

System ERP a kontrola finansów

Niełatwe zadanie przypada w udziale sekcji księgowości, do której należy m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, naliczanie wynagrodzeń każdego pracownika w oparciu o jego indywidualne warunki umowy oraz pilnowanie wszystkich bieżących terminów spłat. Program ERP ułatwia wykonywanie wszystkich tych czynności, biorąc przy tym pod uwagę obowiązujące prawo, a na dodatek, tworzy jeszcze raporty dla urzędów oraz zestawienia rachunkowe. Na ich podstawie można potem planować przyszłe działania firmy. Ewidencja księgowa jest ułatwiona także z powodu funkcji pozwalającej na samoczynne kojarzenie transakcji rozliczeniowych. To szczególne narzędzie nie pozwoli na pominięcie żadnego przelewu, który powinien zostać wykonany i umożliwi pełną kontrolę sytuacji finansowej.

teta-erp-1

Źródł: Unit4 Polska

Opcje dodatkowe

Dostawcy ERP oferują różne moduły dodatkowe, które służą przede wszystkim do zindywidualizowania każdego programu, tak by jak najlepiej spełniał on swoją funkcję. Ich różnorodność wynika ze specyfiki każdej branży oraz szczególnych potrzeb, jakie może mieć dane przedsiębiorstwo. Wybierając system ERP odpowiedni dla swojego biznesu, najlepiej zorientować się, jak szeroki jest wybór dodatkowych funkcji i czy można je implementować już po wdrożeniu programu. Jeśli taka opcja jest dostępna, to znaczy, że w miarę rozwoju firmy, program także będzie się zmieniał i nawet po kilku latach wciąż będzie funkcjonalnym rozwiązaniem.

Spośród rozwiązań IT, które pomagają dużym przedsiębiorstwom prawidłowo funkcjonować, systemy  TETA ERP http://www.unit4.com/pl/produkty/erp  wyróżniają się przede wszystkim niezwykle wysoka skutecznością i wszechstronnym działaniem, bo mogą usprawniać wiele różnych procesów zachodzących w firmie. Właśnie dlatego warto rozważyć ich wdrożenie i skorzystać z licznych możliwości, jakie oferują.

Źródło: Unit 4 Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.