Dziecko na balkonie: co zrobić, aby było bezpiecznie?

Niezależnie od tego, czy jest to ogrodzenie wokół ogródka, czy poręcz bezpieczeństwa wokół balkonu lub kilku stopni – upewnienie się, że jest to odpowiednia poręcz dla Twojego dziecka, jest koniecznością. Nie wszystkie balustrady czy zabudowy balkonowe są tworzone jednakowo, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Przy wyborze poręczy poniższe wskazówki mogą zapewnić właściwy wybór.

Wskazówka 1: wybierz mądrze i na spokojnie, czyli skromnie!

Dekoracyjne balustrady mogą mieć szpiczaste pikiety lub ozdobne kolce, wzdłuż całej góry lub jako zwieńczenia na słupkach. Dzieje się tak dlatego, że spiczaste wierzchołki mogą prowadzić do obrażeń, jeśli dziecku uda się pociągnąć na poręcz. Mogą również zapewnić uchwyt dla dziecka do uchwycenia, zwiększając ich szanse na wspinanie się i zrobienie sobie krzywdy. Jeśli zdecydujesz się na balustradę ogrodzeniową, która wymaga zwieńczenia, zdecyduj się na wzory z płaską górą.

Wskazówka 2: Przejdź do szerszych opcji

Cienkie balustrady są łatwe do uchwycenia przez małe dłonie, co oznacza, że ​​łatwiej jest dziecku uzyskać dobrą przyczepność, aby się podciągnąć. Jeśli zabudowa będzie wystarczająco niska, aby dziecko mogło dosięgnąć jej stojąc na palcach, upewnij się, że jest znacznie szersza niż to, co mogą uchwycić z łatwością.

Wskazówka 3: Wybierz gładkie wzory

Możesz dodatkowo skomplikować chwytanie, wybierając szeroką, zaokrągloną poręcz, aby dziecięce ręce mogły się zsunąć, jeśli uda im się zdobyć górny elementy. Aby jeszcze bardziej zakłócić zdolność dziecka do podciągania się, wybierz gładkie materiały, które nie pozwolą na pewny chwyt, gdy dzieci próbują podnieść swoją masę ciała. Metal jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż drewno powlekane winylem może również dobrze się sprawdzić. Najlepiej sprawdź jaka jest oferta u lokalnego bądź internetowego dostawcy, w jej ramach na pewno znajdziesz coś najbardziej dopasowanego do swoich potrzeb względem zapewnienia dziecku należytego bezpieczeństwa – bez kompromisu!

Wskazówka 4: Zwróć uwagę na odstępy

W przypadku balustrad zamontowanych na ścianach lub nad krawędzią solidnej ściany lub panelu ogrodzenia upewnij się, że nie ma szczeliny, w której głowa dziecka mogłaby utknąć. Dzieci bawiące się lub próbujące wspiąć się na ścianę lub poręcz mogą zranić się, jeśli ta przestrzeń jest wystarczająco duża na takie działanie.

Porada 5: Sprawdź sprzęt

Na koniec upewnij się, że nie ma żadnych widocznych elementów montażowych. Śruby powinny być zamontowane w jednej płaszczyźnie z ogrodzeniem, zabudową lub ścianą, a najlepiej zagłębione, aby się nie wystawały. Jeśli poręcz ma odsłonięte śruby lub ostre kanty, należy je przykryć gumowymi nakładkami.

Porozmawiaj z firmą taką jak zabudowy-balkonowe.pl aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących wyboru idealnych opcji dla swoich potrzeb. Tacy kompetentni i doświadczeni specjaliści na pewno znajdą odpowiednie rozwiązanie dostosowane do wszelkich potrzeb, wystarczy się dobrze rozejrzeć – opcji dzisiaj jest naprawdę wiele, wystarczy po nie sięgnąć.

Polecamy:
Oświetlenie ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.