Eko biuro – czym zastąpić chemiczne odświeżacze powietrza w pracy?

Odświeżacze powietrza są doskonałym sposobem na orzeźwienie atmosfery i wprowadzenie przyjemnego, aromatycznego zapachu. Dodatkowym plusem korzystania z odświeżaczy powietrza jest ich łatwe dozowanie- spora część z nich działa na prąd lub baterie, dzięki czemu wystarczy jedynie dostarczenie źródła zasilania. Dobra wiadomość jest taka, że odświeżacze powietrza coraz częściej wykorzystywane są w miejscach pracy, dzięki czemu tworzą nie tylko aromatyczną aurę, ale również poprawiają jakość i atmosferę w pracy. Są jednak takie miejsca, w których odświeżacze powietrza nie powinny być używane. Sprawdźmy więc gdzie nie powinniśmy używać odświeżaczy i dlaczego.

Miejsca bez akceptacji dla odświeżaczy powietrza

Pierwszym z miejsc, w których odświeżacze powietrza nie powinny mieć miejsca są restauracje i miejsca, w których serwowane jest jedzenie. W restauracjach powinny dominować zapachy jedzenia, a zapachy płynąc z odświeżacza mogą zniechęcić do jedzenia i wpłynąć na utratę apetytu. Kolejnym z miejsc, w których odświeżacz powietrza może okazać się zbędny, jest szpital czy przychodnia zdrowia. Jest to spowodowane tym, że chorzy leczący się w szpitalu, mogą być osłabieni po chorobie i kuracji lekami, a dodatkowe zapachy mogą niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie i regenerację po chorobie. Miejscem niewskazanym do używania sztucznych zapachów jest na przykład kościół czy urząd, czyli miejsca budzące szacunek wśród petentów. Używanie w nich odświeżaczy zapachowych w takich miejscach może być odebrane jako wyraz braku szacunku dla osób odwiedzających te miejsca.

Po co odświeżacze powietrza do pomieszczeń?

Odświeżacze powietrza zyskują na popularności głównie w domach i prywatnych lokalach, ze względu na łatwość w używaniu oraz przyjemny zapach, niwelujący brzydkie aromaty. Coraz częściej odświeżacze powietrza znaleźć można w lokalach usługowych i w miejscach pracy, jednak nie we wszystkich miejscach używanie zapachów jest wskazane. O ile w prywatnym domu nie ma większych problemów z decyzją o używaniu odświeżacza powietrza czy wyborem zapachu, to w miejscach publicznych, jakimi są lokale użytkowe i sklepy należy głęboko rozważyć decyzję o używaniu intensywnego odświeżacza powietrza. Miejsca takie jak kościół czy urząd ze względu na wagę swojej działalności nie powinny być zaopatrzone w urządzenia wytwarzające sztuczny, wybrany zapach.

Jak dopasować zapach do konkretnego miejsca?

Często wybierając zapach odświeżający nasze wnętrze kierujemy się swoimi prywatnymi preferencjami, jednak to nie tylko one powinny być wyznacznikiem dopasowania odpowiedniego zapachu do naszego wnętrza. Każdy zapach powinien być dopasowany do rodzaju pomieszczenia, w którym będzie on wykorzystywany. Dobierając odświeżacz powietrza należy pamiętać, że są miejsca, które wyposażenie w generator zapachu nie jest wskazane i lepiej zachować naturalny zapach miejsca, niż stawiać na sztuczne odświeżacze powietrza, które sprawdzą się gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.