Kolagen i elastyna na baczność! Dzięki mezoterapii igłowej.

Czy zauważyłeś pewne zmiany w swojej skórze związane ze starzeniem się, takie jak zmarszczki, brak elastyczności, matowa lub sucha cera? Cierpisz na wypadanie włosów lub chciałbyś zmniejszyć widoczność rozstępów?

Wszystkie te zmiany zachodzą w warstwie skóry właściwej, w której znajduje się kolagen i elastyna. Te dwa składniki są niezbędne dla zdrowej, promiennej i młodo wyglądającej skóry. Niestety z powodu starzenia się, stresu, zmian hormonalnych, niewłaściwej diety, palenia tytoniu itp. ilość kolagenu i elastyny w naszej skórze zmniejsza się nieodwracalnie.

Kremy do twarzy, serum i balsamy, których używamy w codziennej pielęgnacji, nie są w stanie wniknąć w skórę wystarczająco głęboko (do warstwy naskórka). Oznacza to, że mają niewielki wpływ na rzeczywistą strukturę i wygląd naszej skóry. Mezoterapia igłowa Warszawa gwarantuje najlepsze efekty przeciwstarzeniowe, ponieważ pozwala na wprowadzenie składników aktywnych jak najgłębiej w warstwę skóry.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to nauka i sztuka precyzyjnych, maleńkich, praktycznie bezbolesnych zastrzyków w powierzchnię skóry w dowolnym miejscu ciała lub twarzy. Zastrzyk mezoterapii zawiera niewielkie ilości składników aktywnych lub koktajl wielokrotnie zatwierdzonych substancji.

Ta metoda została wynaleziona przez francuskiego lekarza Michela Pistora kilkadziesiąt lat temu. Popularna w krajach europejskich i Ameryce Południowej mezoterapia jest praktykowana przez około 18 000 lekarzy na całym świecie.

Co ma na celu mezoterapia?

Wstrzykiwane roztwory działają na fibroblasty w tkance łącznej skóry, co odgrywa ważną rolę w poprawie metabolizmu komórkowego, stymulacji produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawie mikrokrążenia. Proces ten poprawia wytrzymałość, strukturę i wygląd skóry, a także pomaga zachować jej nawilżenie.

Na czym polega zastrzyk mezoterapii?

W zależności od pożądanego efektu i obszaru zabiegu dla klienta dobierany jest specyficzny mezo-koktajl składników aktywnych. W skład tych składników wchodzą:

  • witaminy,

  • minerały,

  • enzymy,

  • przeciwutleniacze,

  • aminokwasy,

  • ekstrakty roślinne,

  • środki znieczulające,

  • leki.

Klient jest w pełni informowany o składzie każdego wstrzyknięcia przed zabiegiem.

Czy zabieg jest bezpieczny i wygodny?

Mezoterapia igłowa jest bardzo bezpieczna. Przed zabiegiem zostaniesz poproszona o wypełnienie formularza konsultacyjnego, aby upewnić się, że nie masz przeciwwskazań, które mogłyby uniemożliwić wykonanie zabiegu. Wszystkie użyte produkty posiadają atest medyczny, igły są sterylizowane promieniami gamma, a każda strzykawka jest hermetycznie zapakowana.

Najpierw skóra klienta jest dezynfekowana w celu usunięcia wszelkich drobnoustrojów, które mogą być obecne na tkance skórnej. Mimo że zabieg nie jest bolesny, każdy klient, który ma niski próg bólu, może zdecydować się na znieczulenie skóry specjalnym kremem znieczulającym.

Jakie problemy można leczyć mezoterapią igłową? Mezoterapia igłowa jest bardzo korzystna dla klientów, którzy chcą opóźnić proces starzenia poprzez wygładzenie powierzchownych zmarszczek, takich jak kurze łapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.