Fenomen skórzanych mebli do biura – o co właściwie chodzi?

Bierzesz pod uwagę nową skórzaną sofę lub krzesło do swojego biura? Meble skórzane mają wiele zalet i mogą przydać się w każdej przestrzeni, także tej oficjalnej.

Ach, skóra! Nie ma nic podobnego do zapachu i wyglądu wysokiej jakości sofy lub krzesła ze skóry. Restauracje i hotele high-end mają dobry powód do udekorowania swojego lobby i apartamentów skórzanymi elementami. Skórzane fotele biurowe wręcz szepcą:

„Jestem drogi. Jestem dobry. Jestem elegancki. I to jest mój właściciel! “

Niezależnie od tego, czy będą to przytulne, brązowe fotele ze skóry w bibliotece, czy nowoczesna, biała sofa w mieszkaniu na poddaszu, mebel skórzany mówi sporo o guście, środkach i wyrafinowaniu. Ale skóra ma również inne zalety: jest to również wytrzymały, długotrwały materiał, który zapewni właścicielowi wiele lat użytkowania. Skóra jest również materiałem o wszechstronnym wyglądzie. Pasuje do niemal każdego stylu wystroju wnętrz. Nic więc dziwnego, że tylu ludzi uwielbia stawiać właśnie na meble skórzane!

W rzeczywistości niektórzy uważają, że skórzane meble rzeczywiście wyglądają lepiej, gdy się zestarzeją. Meble te zyskują wtedy to, co ich miłośnicy nazywają “charakterem”. Sfabrykowana lub porysowana tkanina na dowolnej kanapie jest często uważana za uszkodzoną, ale w odpowiednim otoczeniu skórzana sofa z taką historią jest niczym kawałek sztuki ludowej – wyblakły, skórzany i noszony ulubiona para dżinsów. Właściciele zazwyczaj uzyskują dobry zwrot z inwestycji stawiając na meble skórzane – naprawa jest rzadko potrzebna. Jeśli rozważasz dekorację biura skórzaną sofą lub krzesłem, to dobry wybór!

Czy meble skórzane mają jakieś wady?

Jednak pomimo wszystkich zalet, jest jedna poważna wada w przypadku mebli skórzanych – koszt wstępny. To prawda, że taki mebel będzie niewątpliwie służył dłużej niż tańsze alternatywy, ale skórzane fotele lub kanapy mogą z łatwością kosztować kilka tysięcy złotych w przypadku zakupu nowych. Jeśli chcesz kupić ich więcej do biura to takie takie pieniądze mogą wyciąć prawdziwą dziurę z budżetu firmy.

Są jednak sposoby i na to!

Jeśli chcesz nowego fotelu skórzanego lub kanapy, ale po prostu nie możesz sobie pozwolić na tak wielką cenę, możesz jeszcze uzyskać luksusowy wygląd skóry, a za rozsądną cenę. Możesz zadzwonić do rzemieślników zajmujących się przeróbką mebli. Można zabrać ze sobą istniejącą kanapę i ponownie ją ubrać w wyborze szeregu skór. Jeśli chcesz mieć inny kształt kanapy lub krzesła, czy inne szczegóły stylizacji, możesz je również dostać. Możesz w zasadzie zaprojektować nową skórzaną kanapę lub fotel od podstaw – a często za mniej, niż można zapłacić za nowy rodzaj skóry w sklepie meblarskim. Tak można również naprawić porysowane lub podarte fotele ze skóry – przywracając miękkie, wygodne ich walory i oszczędzając tysiące na kosztownej wymianie.

Na koniec warto dodać, że jeśli przenosisz się do nowego biura – nie musisz się martwić o swój skórzany fotel – jest wiele firm przeprowadzkowych, które pomogą ci je przenieść w inteligentny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.