Laser frakcyjny CO2 – skuteczny sposób odmłodzenia twarzy

Trądzik często przeszkadza – niezależnie od tego, czy jest to najbardziej oczekiwana rozmowa o pracę, czy pierwsza randka z kimś, kogo lubisz. Oprócz tego, że czujesz się niepewnie, trądzik może również boleć, a w najgorszych przypadkach pozostawiać uporczywe ślady i zaczerwienienia.

Na szczęście nie musisz żyć z nieestetycznymi bliznami potrądzikowymi. W dzisiejszych czasach istnieją już zabiegi, które mogą je wyeliminować, pozostawiając twarz bez wyprysków i bez skazy. Jedną z tych bezpiecznych i skutecznych procedur jest frakcyjny laser CO2. Mówiąc dokładniej laser frakcyjny Wrocław polega na usunięciu zewnętrznych warstw skóry za pomocą lasera, który odsłania świeżą i promienną skórę pod spodem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak może rozwiązać problemy ze skórą? Aby rozpocząć, oto wszystko, co musisz wiedzieć o frakcyjnym laserze CO2 – to Twój niezbędny przewodnik po frakcyjnym laserze CO2.

Co to jest frakcyjny laser CO2?

Laser frakcyjny CO2 to rodzaj zabiegu stosowanego przez dermatologów lub lekarzy w celu zmniejszenia widoczności:

• blizn potrądzikowych,
• głębokich zmarszczek,
• innych nierówności skóry.

Jest to nieinwazyjny zabieg wykorzystujący laser, specjalnie wykonany z dwutlenku węgla, w celu usunięcia zewnętrznych warstw uszkodzonej skóry.

Kiedy sięgnąć po laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 jest powszechnie stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych. Może jednak również dążyć do pozbycia się wielu problemów skórnych, takich jak:

• Plamy starcze
• Kurze łapki
• Powiększone gruczoły łojowe (zwłaszcza wokół nosa)
• Drobne linie i zmarszczki
• Przebarwienia
• Obwisła skóra
• Poparzenia słoneczne
• Nierówny koloryt skóry
• Brodawki

Zabieg często wykonuje się na twarzy, ale szyja, dłonie i ramiona to tylko kilka obszarów, które laser może leczyć. Laser frakcyjny CO2 jest idealny dla osób, które chcą zminimalizować widoczność blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek, przebarwień i innych schorzeń skóry wymienionych powyżej. Dermatolodzy zalecają również poddanie się zabiegowi, jeśli po złym liftingu cierpisz na niereagującą skórę.

Co muszę zrobić przed zabiegiem z laserem frakcyjnym CO2?

Przed poddaniem się zabiegowi frakcyjnego lasera CO2 zaleca się przestrzeganie poniższych zasad przygotowania wstępnego. Nie używaj produktów zawierających retinoidy, ponieważ może to wpłynąć na wyniki końcowe. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce 2 tygodnie przed zabiegiem laserowym. Przestań brać leki takie jak ibuprofen, aspiryna, a nawet witamina E, ponieważ może to prowadzić do przedłużonego krzepnięcia. Skonsultuj się ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu frakcyjnym laserem CO2.

Dzięki technologii frakcyjnej zastosowanej podczas zabiegu, zdrowe tkanki pod skórą wciąż znajdują się pomiędzy strefami mikrotermicznymi, w których zastosowano ciepło. Te zdrowe tkanki są w stanie dostarczyć komórki i białka potrzebne do szybkiego gojenia się skóry – dlatego od razu po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.