Funkcjonalne biuro – pomysły i inspiracje

Biuro jest to miejsce, w którym pracownicy spędzają kilka godzin dziennie. Z tego właśnie powodu aranżacja takiego pomieszczenia powinna być niezwykle funkcjonalna. Pracownik powinien czuć się w biurze dobrze i komfortowo, dlatego istotny jest zarówno design, jak i funkcjonalność. Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się jak powinno wyglądać funkcjonalne biuro.

Jakie meble wybrać?

Zacznijmy od tego, że dystrybutor filtrujący (który możesz zakupić na https://aquamo.com.pl/dystrybutory-filtrujace-wode) jest kluczowym elementem każdego biura. Oprócz tego pamiętaj, że biurko musi odpowiadać potrzebom wykonywanego przez pracowników zawodu. Jeżeli wykorzystują oni papierowe materiały, szerokie biurko, na którym można postawić liczne organizery jest koniecznością. Z kolei osoby pracujące jako graficy potrzebują biurka z dużym blatem, na którym zmieści się monitor oraz tablet graficzny. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest wybrać większe, niż mniejsze biurko. Przyjmuje się, że optymalne wymiary biurka to około 120 cm-160 cm długości oraz 70 cm-80 cm szerokości. Najlepsza wysokość biurka to około 75 cm, lecz jeśli jesteś osobą o wyższym wzroście, możesz wybrać mebel o wysokości 85 cm.

Krzesło do biura – jakie powinno być?

Na fotelu czy krześle do biura nie należy oszczędzać. Bezsprzecznie do pracy biurowej najlepiej sprawdzają się fotele obrotowe, pozwalające na komfortową zmianę położenia, względem stanowiska komputerowego. Idealny fotel powinien mieć możliwość regulacji wysokości oraz oparcie, które powinno być odchylone do tyłu o około 10-15 stopni. Jeżeli chodzi o materiał to już Twoja konwencja. Niektórzy użytkownicy wolą skórzane fotele, inni tkaninowe. Wybierając skórę licz się jednak z tym, że taki materiał szybko się nagrzewa, jednak jest bardzo wygodna i łatwo jest utrzymać ją w czystości. Natomiast fotele wykonane z różnego rodzaju tkanin posiadają znacznie lepszą wentylację, jednak utrzymanie ich w odpowiedniej czystości jest trudniejsze. Przypominamy, że dystrybutor filtrujący powinien znajdować się w każdym funkcjonalnym i nowoczesnym biurze.

Funkcjonalne biuro – jak powinno wyglądać oświetlenie?

Nie da się ukryć, że odpowiednie oświetlenie w pracy biurowej jest jednym z podstawowych wymagań. Skutkiem źle dobranego oświetlenia jest złe samopoczucie lub problemy ze wzrokiem lub koncentracją. Pamiętaj, że światło dzienne oraz kontakt wzrokowy ze środowiskiem zewnętrznym bardzo dobrze wpływa na pracowników. Nie można jednak przesadzić i w przypadku bardzo nasłonecznionych miejsc warto zamontować w oknach rolety. Rolety nie powinny być w barwach zbyt jaskrawych.

Polecamy:
Praca przy kwiatach w Holandii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.