Koszty lokali gastronomicznych – od czego są najbardziej uzależnione?

Branża gastronomiczna cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które szukają swojego miejsca w biznesie. Wiele osób zaczyna działać w gastronomii dlatego, że uwielbiają gotować i doskonale czują się w kuchni. Tymczasem prowadzenie restauracji czy kawiarni wymaga również żyłki biznesowej czy umiejętności marketingowych i logistycznych. Samo bycie dobrym kucharzem zdecydowanie nie wystarczy.

Prowadzenie lokalu gastronomicznego wymaga na starcie zrobienia dobrego i solidnego biznesplanu. Warto zwrócić uwagę na wszystkie aspekty prowadzonej działalności, między innymi na siedzibę, wyposażenie zaplecza kuchennego, zatrudnienie pracowników, zadbanie o reklamę i promocję. Koszty otwarcia biznesu są uzależnione do wielu czynników. Największym kosztem jest kupno lub wynajęcie lokalu, a następnie jego wyposażenie i zaaranżowanie do indywidualnych potrzeb. Ważne jest również zaplecze kuchenne. Profesjonalne sprzęty dla gastronomii to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy. Nie warto na tym oszczędzać, gdyż słabej jakości urządzenia są bardziej awaryjne, częściej odmawiają posłuszeństwa i powodują sporo problemów.

Skąd wziąć środki na założenie restauracji?

Otwarcie restauracji czy kawiarni to spore wyzwanie finansowe. Najmniej kosztują między innymi foodtrucki oferujące typowo szybkie jedzenie. Mając kuchnię w samochodzie, nie trzeba inwestować w wynajem lokalu. Jeśli jednak chcemy otworzyć elegancką restaurację, koszty mogą być kilka lub nawet kilkanaście razy wyższe. Osoby, które dopiero zaczynają swoje biznesowe życie, z pewnością mogą mieć problemy z tak dużą inwestycją. Wtedy warto rozważyć wejście we franczyzę. Franczyza gastronomiczna to rozwiązanie sprawdzone i z powodzeniem wykorzystywane przez wiele osób, które są początkujące w branży. Warto korzystać z takich możliwości, gdyż pozwalają nie tylko na prowadzenie restauracji, ale również na zdobywanie doświadczenia w biznesie gastronomicznym. A to z pewnością zaprocentuje w bliższej i dalszej przyszłości. Jeśli interesuje nas dobra franczyza, oferta sieci restauracji czy kawiarni z pewnością nas zainteresuje.

We franczyzie będzie taniej

Gdy decydujemy się na prowadzenie restauracji lub innego lokalu gastronomicznego we franczyzie, możemy liczyć na to, że zainwestujemy dużo mniej niż gdybyśmy otwierali restaurację od zera. Sprawdzona franczyza sushi, baru szybkiej obsługi czy popularnej sieci restauracji nie wymaga bowiem przede wszystkim reklamy i promocji. Klienci zwykle spoglądają na szyld i logo, które mówią im, że mają do czynienia ze sprawdzonym i znanym lokalem. Prowadzenie restauracji we franczyzie nie wymaga też dużej wiedzy biznesowej czy marketingowej. Franczyzobiorcy dostają wszystko od głównej firmy, mają zapewnione szkolenia, strategie wdrożenia, a także wiele innych aspektów prowadzenia działalności. Jeśli marzy nam się kiedyś w przyszłości własna restauracja czy knajpka, warto zacząć od franczyzy. A po zdobyciu wiedzy i doświadczenia będzie można pomyśleć o w stu procentach własnym lokalu gastronomicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.