Gdzie szukać pracy

Poszukiwanie pracy może być długotrwałym procesem. Warto się dobrze do tego przygotować i uzbroić w dużą porcję cierpliwości. Samym sposobów na znalezienie miejsca pracy jest co najmniej kilka. Na który najlepiej się zdecydować?

Przed poszukiwaniem pracy

Jeszcze przed samym procesem poszukiwania pracy, dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytania: jakiej pracy potrzebuje, czy chce zmienić branże, czy zmiana obecnego zajęcia jest w tym momencie dobrym wyborem. Jeśli jednak nie ma wątpliwości co do tego posunięcia, należy następnie zastanowić się nad własnymi kompetencjami. Oczywistym jest, że nie każdy nada się na wszystkie stanowiska. Dobrze przeanalizować swoje mocne i słabe strony, przemyśleć jakie kompetencje będą atrakcyjne w oczach przyszłego pracodawcy.

Praca czeka w Urzędzie Pracy

W zasadzie w każdym większym mieście znajduje się Urząd Pracy. Zadaniem urzędu jest wspieranie osób bezrobotnych w poszukiwaniu dla nich zajęcia, ale również szereg innych działań mających na celu aktywizację zawodową bezrobotnych, prowadzenie szkoleń, a także różnego rodzaju dotację na rzecz wspierania aktywności zawodowej. Warto złożyć wizytę w urzędzie by zyskać status osoby bezrobotnej. Można wtedy liczyć na wsparcie ze strony urzędników w szybszym podjęciu pracy zarobkowej.

Z pomocą przyjdzie internet

Internet to kopalnia wiedzy, może tam czekać na nas również praca. Zasoby internetu obfitują w różnego rodzaju portale zawierające ogłoszenia o pracę. Na uwagę zasługuje na przykład serwis Pracuj.pl . Codziennie pojawiają się tu ogłoszenia pracy z całej Polski. Można wybierać w przeróżnych branżach i stanowiskach. W zasadzie każda firma prowadzi swoją rekrutację poprzez wykorzystanie internetu. Czasy ogłoszeń umieszczanych w gazetach kończą się bezpowrotnie.

Porozmawiaj ze znajomymi

Zawsze warto poinformować znajomych o chęci podjęcia pracy lub też zmiany na inną. W ciągu swojego życia poznajemy mnóstwo ludzi. Era internetu pozwala na proste utrzymywanie znajomości. Być może w gronie znajomych znajduje się ktoś, kto pracuje w naszym wymarzonym przedsiębiorstwie. Rekomendacja pracownika może być bardzo ważnym elementem mającym znaczenie dla podjęcia decyzji przez przyszłego pracodawcę.
Ważny może być również czas, w którym poszukujemy zatrudnienia. Najwięcej ofert pracy pojawia się bowiem na początku roku kiedy to startują nowe projekty i powiększają się zespoły. Warto jednak cały czas trzymać rękę na pulsie i kontrolować rynek żeby móc znaleźć swoje wymarzone miejsce na rynku pracy.

2 komentarz dla wpisu: “Gdzie szukać pracy

 • 20 marca 2019 at 11:08
  Permalink

  Aby znaleźć pracę, najpierw musisz zdobyć wykształcenie, zawód, a następnie jakoś zdobyć doświadczenie (bez niego bardzo trudno jest znaleźć normalną pracę).

  Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 at 10:25
  Permalink

  Najszybciej i najwygodniej można znaleźć pracę w internecie np. w mediach społecznościowych zamieszczane są naprawdę ciekawe oferty pracy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.