Grupowa polisa na życie w firmie – co się dzieje gdy ktoś rezygnuje?

Ubezpieczenia grupowe są dzisiaj na porządku dziennym w wielu firmach zarówno dużych korporacjach, jak i w nieco mniejszych przedsiębiorstwach. Dla pracowników taka forma ubezpieczenia jest niezwykle korzystna. Chętnie więc korzystają z niej, gdyż w razie nieszczęśliwych zdarzeń losowych mogą liczyć na odszkodowanie.

W przypadku ubezpieczeń grupowych za wszystkie kontakty pomiędzy firmą a ubezpieczycielem odpowiada pracodawca. To on negocjuje warunki polisy, a także pilnuje wszystkich formalności. Najczęściej pracownicy nie muszą płacić składek samodzielnie. To pracodawca dba o opłacanie składek, które po prostu są odciągane pracownikom z wypłaty. Kwoty składek są na tyle niewielkie, że pracownicy nie zauważają ich w comiesięcznym budżecie. Co więcej, składki ubezpieczeń grupowych są niezwykle korzystne. Koszt takiego ubezpieczenia jest niższy niż w przypadku indywidualnego ubezpieczenia.

Jak odstąpić od ubezpieczenia?

Choć pracownicy zwykle bardzo chętnie korzystają z ubezpieczeń grupowych, zdarzają się sytuacje, gdy chcą z nich zrezygnować. Czasem trafi się jakaś ciekawsza oferta ubezpieczeniowa. Bywa też i tak, że kwota składki ubezpieczeniowej staje się poważnym obciążeniem dla mocno obciążonego budżetu. Pracownicy mają w takich sytuacjach możliwość zrezygnowania z ubezpieczenia. Muszą wtedy jedynie poinformować o tym pracodawcę oraz napisać stosowne ubezpieczenie. Trzeba jednak mieć świadomość, że po rezygnacji z polisy cała ochrona ubezpieczeniowa wygasa. Dobrze jest więc rezygnować z ubezpieczenia jedynie wtedy, gdy mamy już podpisaną dobrą inną umowę ubezpieczeniową.

Jak szukać dobrych ubezpieczeń?

Runek ubezpieczeniowy w naszym kraju nieustannie się rozwija i oferuje klientom indywidualnym i biznesowym całe mnóstwo polis dopasowanych do ich potrzeb oraz do możliwości finansowych. Polisy na życie oraz inne formy ubezpieczenia indywidualnego cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Społeczeństwo jest bowiem coraz bardziej świadome, że ochrona ubezpieczeniowa jest doskonałym zabezpieczeniem na niepewną przyszłość. Aby znaleźć idealną dla siebie polisę, warto najpierw dobrze rozejrzeć się w ofercie różnych firm i poznać ten rynek bardzo dokładnie. Na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne/ można znaleźć wiele porad i informacji, dzięki czemu łatwiej będzie zrozumieć różne zapisy w polisach. W poszukiwaniu dobrego ubezpieczenia można, a czasem nawet trzeba korzystać z ciekawych opcji rankingów i porównywarek internetowych. Można wtedy w jednym miejscu sprawdzić oferty różnych firm ubezpieczeniowych, porównać sobie wysokość składek oraz innych parametrów ubezpieczenia. Dzięki temu o wiele łatwiej jest podjąć dobrą decyzję odnośnie ubezpieczenia zarówno na życie, jak i innych form ubezpieczenia siebie lub mienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.