Gry video dobrym sposobem na nudę. Portal MMO poleca najlepsze tytuły.

Zdarza się tak czasem, że po prostu nie ma co z sobą zrobić. Zwyczajnie trzeba znaleźć sposób na zabicie czasu, a co jest w tym lepszego od gier komputerowych? Najlepsze do tego są chyba gry typu MOBA, podgatunku szeroko rozumianych gier MMO. Szybka i dynamiczna rozgrywka z pewnością podniesie ci adrenalinę, a duża baza graczy zapewni niemal niekończącą się zabawę, gdyż każdy mecz będzie nieco inny ze względu właśnie na czynnik ludzki.

 W co zatem grać?

Jest dużo takich tytułów na rynku, wszystkie bazujące na pierwszym, oryginalnym modzie do Warcrafta 3. Bezpośrednim następcą tego hitu jest Dota 2, która składa się z oryginalnych przedmiotów i bohaterów dostępnych w pierwszej odsłonie Defence of the Ancients. Jest to również jednocześnie najlepsza produkcja, bijąca na głowę podróbki takie jak League of Legends czy Smite. Żadna inna MOBA nie dorównuje Dota 2 pod względem balansu, złożoności rozgrywki oraz rozwoju e-sportu. Ponad dziewięćdziesiąt procent dostępnych postaci zostało użytych przez profesjonalne drużyny podczas turniejów.

Co prawda jest go gra trudna do nauczenia się, jednak sprawia wiele frajdy w momencie gdy już ją opanujemy. Sam proces uczenia się wszystkich, złożonych mechanik angażuje ludzki mózg na tyle, że z całą pewnością odpędzi jakiekolwiek znużenie. Mecze, w szczególności rankingowe, są niesamowicie angażujące i wymagają pełnej koordynacji całej drużyny, a jednocześnie dobrego refleksu i szybkiego myślenia. Mało jaka gra dostarcza tyle emocji co Dota 2. Odczucie to jest dodatkowo wspierane przez fakt, że całość balansuje się nie wokół casualowych graczy, lecz profesjonalnych turniejów, które do dziś trzymają rekord wygranych, przekraczających dziesięć milionów dolarów dla zwycięscy, o łącznej puli niemal trzydziestu milionów.

Różne organizacje polują na nowych graczy, także będąc wysoko w rankingu ma się szansę na rozpoczęcie kariery e-sportowej. Przy grze trzeba być ciągle spiętym i w gotowości do ewentualnej ucieczki przed zasadzką przeciwnika, dlatego poziom adrenaliny z pewnością podniesie się, gdy będziesz kompletnie oddany wypatrywaniu wroga czającego się w drzewach. Cały mecz jest podzielony na kilka faz, gdzie każda z nich ma zupełnie inne tempo, dyktowane również przez dobór bohaterów i ich interakcje.

Gdzie szukać informacji?

Więcej można dowiedzieć się na stronie http://www.portalmmo.pl/ , gdzie inni gracze również zostawiają swoje opinie na temat wybranych gier. Warto jest mieć na uwadze, że Dota 2 ma dosyć wysokie wymaganie systemowe i wymaga nieco umiejętności, aby być w stanie grać w nią na wysokim poziomie. Naturalne jest więc, że mniej utalentowani fani MMO sięgną po alternatywy, które są bardzo uproszczone w porównaniu do oryginału. Nie ma nic złego w bardziej rozluźnionym podejściu do gier, w końcu gusta to osobista sprawa. Warto jest jednak dać szansę tym bardziej wymagającym tytułom, gdyż ich głębia jest czymś wręcz niespotykanym, a bardziej skomplikowana forma rozgrywki pozwala na więcej interakcji i możliwych tricków, pod warunkiem że użyje się nieco głowy.

2 komentarz dla wpisu: “Gry video dobrym sposobem na nudę. Portal MMO poleca najlepsze tytuły.

 • 11 lutego 2018 at 09:24
  Permalink

  Pomieszczenia w których gra się w gry wideo są najczęściej bardzo zatłoczone i ciężko się po nich poruszać. Ale przecież można skorzystać z pomysłów profesjonalistów np. architekt wnętrz Jasło i zamówić projekt wnętrza, który będzie znacznie bardziej ekonomiczny. Może nawet wejść więcej urządzeń do gier, a klienci będą lepiej się czuć w takich pomieszczeniach. Nawet, jeśli gry wymagają więcej miejsca (np. gry w kilka osób), można je ustawić tak, żeby spełniały wszelkie wymogi – również bezpieczeństwa.

  Odpowiedz
 • 23 lutego 2018 at 11:46
  Permalink

  Nuda – to najgorszy wróg naszego zdrowia. Jeśli się nudzimy, lubimy zagryzać śmieciowe przekąski, które zawierają jedynie puste kalorie i chemiczne dodatki – niczym sernik rodzynki. Jak zdrowo się odżywiać można poczytać tu http://rapa.net.pl/. I, lepiej zagryzać marchewkę, niż chipsy. A jak ktoś nie ma zębów, to niech sobie ją np. utrze i doda do niej olej konopny, lub lniany. Nie ma nic lepszego, od takiej zagryzki i wtedy można grać – nawet z nudów – jeśli ma się taką ochotę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.