Halloween w zakładzie pracy – gdzie zaopatrzyć się w tematyczne ozdoby?

Halloween to dość kontrowersyjne święto. Jednak z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Ludzie szukają ciekawych sposobów na spędzenie tego dnia, nie tylko w domu, ale również w zakładzie pracy. Jakie ozdoby wykorzystać by wprowadzić pracowników w odpowiedni nastrój? Gdzie można nabyć tematyczne ozdoby? Sprawdzamy!

Halloween w Polsce

Najprawdopodobniej nazwa „Halloween” pochodzi od sformułowania „All Hallow’s Eve”, co oznacza wigilię Wszystkich Świętych. To właśnie 31 października według starodawnych wierzeń zaciera się granica między światem żywych i zmarłych, którzy tej nocy wracają na ziemię. Moda na Halloween przywędrowała do nas z Ameryki i trzeba przyznać, że coraz mocniej wciera się w polską tradycję. Najwięcej frajdy mają dzieci, które przebierają się w straszne stroje i spacerują po okolicznych domach, zbierając cukierki i inne łakocie. Jednak dorośli również zaczęli obchodzić Halloween na swój sposób. Organizują tematyczne imprezy oraz wykorzystują dekoracje na Halloween do ozdoby domu i miejsca pracy.

Jakie dekoracje na Halloween?

Aby odpowiednio udekorować zakład pracy na Halloween, warto na początek zastanowić się, jakie są symbole tego święta. Za charakterystyczne i zarazem obowiązkowe akcenty uznaje się tutaj: lampiony z dyni, duchy, zombie, czarownice, szkielety, czarne koty, pająki z pajęczyną, miotły etc. Dominującymi barwami Halloween jest czerń i pomarańczowy. Do dekoracji miejsca pracy warto wykorzystać stojące i wiszące lampiony, które wprowadzą do wnętrza upiorny nastrój. W aranżacji świetnie się sprawdzą te wzory, które przypominają duchy, mają straszne miny lub swoim kształtem przypominają cmentarne lampy. Ściany warto ozdobić tekturowymi postaciami z czarownic, wampirów i duchów. Na biurkach świetnie się sprawdzi sztuczna pajęczyna z pająkami oraz innymi robalami. Nie wolno także zapomnieć o słodyczach, sklepy w okresie Halloween w sprzedaży mają “straszne” cukierki.

Gdzie można się zaopatrzyć w tematyczne ozdoby?

Hurtownia artykułów dekoracyjnych z pewnością będzie w stanie zaopatrzyć nas we wszystkie potrzebne ozdoby, które wykorzystany do ozdobienia zakładu pracy. Dlatego to tam warto skierować swoje pierwsze kroki. Istnieją hurtownie, które działają nie tylko stacjonarnie, ale również online, więc bez wychodzenia z biura można skompletować cały potrzebny asortyment. Aby o niczym nie zapomnieć, można wcześniej przygotować sobie listę zakupów i zgodnie z nią składać zamówienie. Tematyczne ozdoby sprzedają również sklepy z dekoracjami. W tym przypadku jednak trzeba mieć świadomość, że wybór może być mniejszy niż w hurtowni. Sklepy z artykułami dekoracyjnymi zwykle w sprzedaży mają tylko te ozdoby, które cieszą się największą popularnością, więc zanim się zdecydujemy na zakupy, lepiej się upewnić, że będzie w stanie zapewnić nam wszystkie potrzebne ozdoby halloweenowe. Również sklepy z zabawnymi gadżetami sprzedają bardzo zróżnicowane ozdoby, więc mając taki sklep w swoim pobliżu, warto do niego zajrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.