Historia kredytowa firmy kontra pożyczka

Zła historia kredytowa firmy może sprawić, że szanse na pozyskanie pożyczki od tradycyjnych pożyczkodawców wydaje się mało prawdopodobne, ale nie oznacza to, że poszukiwania pożyczki biznesowej powinny się zakończyć. Posiadanie złej lub brak firmowej historii kredytowej może zmienić bramki, ale gra pozostaje taka sama. Nadal masz wiele dostępnych opcji!

Nierealistyczne wymagania kredytowe

binance opinieNie jest niespodzianką, że główną trudnością w uzyskaniu pożyczki dla małych firm są ścisłe wymagania banków, które stawiają poprzeczkę zbyt wysoko dla większości zwykłych przedsiębiorstw. Banki tradycyjne chwalą się tym, że odłożyły miliardy złotych na kredyty na rozwój małych przedsiębiorstw. Właściwie znalezienie wystarczającej liczby małych firm, które mogą korzystać z tych pieniędzy, jest często inną kwestią, której być może już doświadczyłeś.

Szybkie wyszukiwanie witryn pożyczkowych wysokiej jakości ujawnia wiele wspaniałych ofert kredytowych, co jest wspaniałe, dopóki nie klikniesz przycisku “Czy Twoja firma się kwalifikuje?”.

Zła  historia kredytowa firmy lub kiepska  historia kredytowa firmy – jaką posiadasz?

Kredytodawcy (a zwłaszcza alternatywni kredytodawcy) coraz częściej patrzą na to jaka jest  historia kredytowa firmy, ale na to, w jaki sposób firma radzi sobie teraz. Oprócz sprawdzania informacji finansowych, będą oni również starali się spojrzeć na reputację danej branży, opinie klientów i bieżące comiesięczne raporty sprzedaży w- nawet jeśli masz mniej niż idealną historię kredytową.

Radzenie sobie ze złą historią kredytową

Jeśli chcesz – i masz czas – są sposoby, dzięki którym możesz odzyskać swoją zdolność kredytową. Twoja ocena zdolności kredytowej zależy od wielu czynników, w tym; karty kredytowe, wcześniejsze umowy kredytowe, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt hipoteczny i inne zadłużenie, jakie może posiadać Twoja firma. Twoje osobiste finanse mogą być również brane pod uwagę, jeśli jesteś głównym przedstawicielem kredytowym Twojej firmy i na Ciebie będzie spisana pożyczka online.

Naprawienie wszelkich obszarów, które działają przeciwko tobie, takich jak wyczyszczenie wszelkich kart kredytowych, płacenie zaległych umów kredytowych i uzyskanie wyniku kredytowego, może uwypuklić wszystkie obszary kredytowe Twojej firmy, które liczą się przeciwko Tobie. Gdy już wiesz, czym są, możesz spróbować je poprawić. Dużą pomocą będzie także zapewnienie terminowego opłacania rachunków.

Jak uzyskać pożyczkę biznesową bez kredytu?

Posiadanie złej historii kredytowej nie jest równoznaczne z brakiem kredytu, a jeśli w ogóle nie masz kredytu, znalezienie pożyczkodawcy wymaga przygotowania większej ilości informacji o tym, jak dobry jest Twój biznesplan, niż o tym, jak dobry jest Twój wynik kredytowy.

Gdy podchodzisz do pożyczkodawcy tradycyjnego bez kredytu, rozważ następujące cztery opcje:

 • Poświęć czas na zbudowanie dobrych relacji z bankiem.
 • Wyjmij firmową kartę kredytową i zbuduj dobrą historię kredytową.
 • Zaoferuj aktywa, które kupujesz, jako zabezpieczenie pożyczki.
 • Podaj szczegółowy biznesplan z prognozami na przyszłość.

Wciąż możliwe jest uzyskanie niezabezpieczonej pożyczki, pożyczki, która nie zagraża twoim wspólnikom, jeśli twój biznesplan jest dobry i prezentujesz duże doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie.

Jeden komentarz dla wpisu: “Historia kredytowa firmy kontra pożyczka

 • 4 sierpnia 2020 at 06:31
  Permalink

  Na https://beatcoin.pl/ranking-gield/ można znaleźć dobre, solidne i przede wszystkim aktualne rankingi giełd kryptowalut, do których warto zaglądać regularnie. Nie wszystkie giełdy działają uczciwie i niektóre, mniej znane podmioty, znikają z rynku po pewnym czasie obecności. Najczęściej wraz z włożonymi przez użytkowników środkami. Zawsze więc warto zachowywać ostrożność.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.