Jak zrobić idealne zdjęcie błyskawicy?

Robienie zdjęć podczas burzy jest dość niebezpieczne. Ale fotografowie robią niesamowite zdjęcia przez cały czas, a Ty chcesz wziąć udział w akcji. Oto kilka porad!

Jeśli chodzi o tworzenie dynamicznych, ekscytujących i przyciągających wzrok obrazów, trudno jest pobić fotografowanie burzy. A jeśli chodzi o fotografowanie przyrody i ekstremalne warunki pogodowe, fotografowanie błyskawic jest szczególnie oszałamiające, zwłaszcza gdy masz naprawdę dobry sprzęt jak tutaj: https://www.panda-rent.pl/aparaty-fotograficzne/.

Jednak błyskawica jest nieprzewidywalna i może być bardzo niebezpieczna. Uchwycenie uderzenia pioruna wymaga zarówno przygotowania, jak i zwykłego szczęścia. Uchwycenie go w sposób, który sprawi, że fotografia będzie skuteczna, wymaga praktyki i doświadczenia. Ale kiedy zrobisz to idealne zdjęcie błyskawicy, odejdziesz z czymś naprawdę niezwykłym.

Kiedy i gdzie pojawia się błyskawica?

Błyskawica zdarza się najczęściej, gdy występuje duża niestabilność atmosfery, zwłaszcza gdy grunt jest znacznie cieplejszy niż górna warstwa atmosfery, a powietrze jest bardzo wilgotne. Większość piorunów zdarza się podczas burz. Ponieważ piorun jest często zasilany przez wyższe temperatury powierzchni, wypychające gorące, wilgotne powietrze do chłodniejszej atmosfery, obszary, w których często występują takie warunki (takie jak południowy wschód, a zwłaszcza Floryda), mają tendencję do występowania większej liczby burz – i są one najczęstsze latem. Burze z piorunami są również powszechne w pasmach górskich, gdzie powietrze jest wtłaczane w górę.

Błyskawica występuje najrzadziej na wybrzeżu Pacyfiku. Jednak chociaż są to ugruntowane trendy dotyczące błyskawic, w rzeczywistości burze wywołujące pioruny mogą zdarzyć się w dowolnym miejscu i czasie.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy fotografowaniu błyskawicy

Jeśli planujesz wyjść i fotografować błyskawice, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć. Po pierwsze, musisz mieć realistyczne oczekiwania co do tego, co się tam naprawdę wydarzy. Istnieje wiele aplikacji i zasobów, które śledzą burze i pomagają przewidzieć, kiedy nastąpi piorun. Gdy zdecydujesz, że warunki są odpowiednie do robienia takich zdjęć – znajdź miejsce do ustawienia i zacznij myśleć o tym, jak chcesz poradzić sobie z warunkami, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.

Burza może wytworzyć kilka różnych rodzajów piorunów. Większość ludzi wyobraża sobie piorun z chmury do ziemi. Ten rodzaj błyskawicy sprawia, że ​​zdjęcia są szczególnie atrakcyjne, ale jest to mniej powszechne. Błyskawica z chmury do chmury (zwana również błyskawicą wewnątrz chmury) zdarza się częściej i może być niesamowicie dramatyczna, szczególnie jeśli błyskawice są mocno rozwidlone, ale możesz nie mieć tej opcji kompozycyjnej. Błyskawica może również pozostawać w tej samej chmurze, zasłaniając rzeczywistą łunę, ale może oświetlić chmurę w interesujący sposób, który możesz połączyć z innymi ujęciami. Tak czy inaczej – dobry sprzęt dostępny w wypożyczalni www.panda-rent.pl może znacznie Ci pomóc w ujęciu najlepszego widoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.