Idzie lato – poznaj najciekawsze prace wykonywane w plenerze

W lecie warto skorzystać z możliwości dodatkowego zarobku. Sprzyjająca pogoda pomaga w zaplanowaniu dochodowych działań w plenerze. Jeżeli posiada się odrobinę przedsiębiorczego zmysłu, z pewnością uda się zyskać sensowne przychody podczas letnich miesięcy.

Grzybiarz

W tej profesji liczy się przede wszystkim wiedza. Na pewno nie powinny myśleć o zostaniu grzybiarzem osoby, które nie znają się dobrze na grzybach. Zbieranie bowiem i sprzedaż mogą się wówczas skończyć tragicznie. Czasami bardzo trudno jest odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących. Niektóre okazy są do siebie bardzo podobne i tylko doświadczony grzybiarz potrafi z całą pewnością orzec, które można jeść, a których nie. Ponieważ z wykonywaniem tego zawodu wiąże się dość duże niebezpieczeństwo, do jego bezproblemowej realizacji trzeba zaznajomić się z różnymi gatunkami. Można dowiadywać się o odmianach z literatury fachowej, a następnie stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Nim jednak nie będzie się pewnym podczas zbierania, nie ma co zabierać się za handel tym produktem.

źródło: grzyby suszone – http://sklep.fungopol.pl

Prowadzący plenerowe zajęcia sportowe

Dla osób lubiących ruch i kontakt z ludźmi prowadzenie zajęć plenerowych będzie jak znalazł. Mogą to być zarówno tańce, fitness jak i tai chi. Jeśli posiada się umiejętności i jest się dobrym organizatorem, można zaplanować takie zajęcia na świeżym powietrzu dla kilku czy kilkunastu osób. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ wówczas nie trzeba martwić się o przestrzeń do ćwiczeń. Ludzie też chętnie korzystają z aktywnego wypoczynku na dworze. Początkowo, jeśli nie ma się jeszcze wyrobionej marki, warto zorganizować kilka takich treningów za darmo. Niech ludzie poznają prowadzącego i sprawdzą czy taka forma aktywności im odpowiada. Później pewnie zechcą skorzystać z płatnych już zajęć.

Sprzedawca kawy i lodów

Sprzęt do badmintonaZewnętrzne stoiska z lodami szukają zwykle na lato pracowników. Otwiera się wiele nowych bud z tymi przysmakami, a knajpy wystawiają stoliki na zewnątrz, aby zachęcić klientelę. Można stać się jednym z tymczasowo zatrudnionych i sprzedawać ludziom pyszne produkty. Poza lodami można handlować na przykład kawą. W lecie jeżdżą w wielu miastach specjalne mobilne kawiarnie. Jeśli więc potrafi się przyrządzić smaczny napój, ma się przyjazne usposobienie i lubi się rozmawiać z ludźmi, jest to bardzo ciekawa praca. Nieraz klienci opowiadają różne historie z życia. Można poobserwować ich, kiedy na chwilę zatrzymują się w codziennym zabieganiu. Dla obserwatora i osoby nie męczącej się ciągłymi kontaktami będzie to zajęcie, z którego wykonywania płynęła będzie spora radość.

Artysta mim

W lecie, zwłaszcza w miejscowościach ożywających w sezonie, jak na przykład nadmorskie kurorty, spotkać można różne osoby zajmujące się sztuką. Wśród nich są ludzie najróżniejszych specjalizacji. Jedną z bardziej nietypowych jest pantomima. Mim zwraca na siebie uwagę, chociaż nic nie mówi. Potrafi rozbawić niejednego turystę. Artysta nie ma łatwego życia, ale w wakacje może sobie dorobić, szukając publiki wśród letników. Tym sposobem uprzyjemni pobyt i wywoła uśmiech na niejednej twarzy.

Jeden komentarz dla wpisu: “Idzie lato – poznaj najciekawsze prace wykonywane w plenerze

  • 10 czerwca 2016 at 10:33
    Permalink

    Dwa lata temu byłem w zacisznych Łazach w ośrodku gdzie mieliśmy noclegi z basenem (nad morzem). Zawsze bierzemy tego typu noclegi ponieważ nasze morze bywa kapryśne jeżeli chodzi o wyższą temperaturę :) W każdym razie parę razy byliśmy na plaży i widziałem tego typu prace sezonowe. Gości chodzili od lewa do prawa, od prawa do lewa i sprzedawali popcorn, kawę, pączki i Bóg wie co jeszcze. Na tym upale 40 stopniowym? Dziękuję. Wolę zostać w domu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.