Ile kosztuje reklama w Google AdWords?

Choć internet daje niemal nieograniczone możliwości darmowej promocji i reklamy, najbardziej skuteczne są te formy, za które trzeba zapłacić. Jedną z nich jest Google Ad Words, który od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Nic dziwnego, taka forma reklamy jest po prostu bardzo skuteczna.

System Google AdWords zna zapewne każdy, choć mało kto zwraca na niego uwagę. Jest to reklama wyświetlana w postaci podświetlonych linków na samej górze wyników wyszukiwania w Google. Znajduje się ponad pierwszą dziesiątką propozycji, jakie zawsze nam wyskakują. Taka reklama jest bardzo skuteczna przede wszystkim dlatego, że system daje szereg możliwości ustawienia jej pod konkretnego odbiorcę. Google AdWords wyświetla więc reklamę takim osobom, które faktycznie mogą być zainteresowane konkretnym produktem czy usługą, a nie osobom przypadkowym.

Zróżnicowane koszty reklamy w AdWords

Google AdWords jest uważany za jeden z najpopularniejszych sposobów reklamowania się w internecie, co oznacza, że jest rzeczywiście skuteczny i inwestycja w ten sposób promocji przekłada się na realne zyski. Każdy właściciel firmy, któremu zależy na zwiększeniu sprzedaży, powinien więc zainteresować się tematem i przekonać, jak wiele można zyskać przy stosunkowo niewielkim wkładzie w reklamę. Oczywiście, trzeba pamiętać, że system Google AdWords nie działa bezpłatnie. Jest to forma płatnej reklamy, w której płaci się za każde kliknięcie w linka przekierowującego do strony internetowej czy sklepu online. Koszt kliknięcia może być różny, a widełki są ogromne.

Jedno kliknięcie może kosztować od kilku groszy aż do kilkudziesięciu złotych. Skąd tak duże rozbieżności cenowe? Wszystko zależy od tego, na jakie frazy chcemy pozycjonować naszą stronę internetową i po wpisaniu jakich fraz ma się wyświetlać link. Jeśli są to bardzo oblegane frazy, na przykład pożyczki czy praca, jest oczywiste, że o wiele trudniej je wypozycjonować, a co za tym idzie – kosztują sporo więcej.

Reklamę w sieci warto powierzyć fachowcom

Reklama w Google AdWords jest skuteczna i szybko przynosi korzyści, pod warunkiem, że realizują ją specjaliści. Właściciel firmy na własną rękę nie powinien brać się za taką formę reklamy, gdyż nie zna się na odpowiednich działaniach, ustawieniach itp. Reklamę w internecie warto więc zlecić wyspecjalizowanej firmie, która ma doświadczenie w tego rodzaju działaniach. Na stronie www.smart-seo.pl można znaleźć ofertę profesjonalistów w dziedzinie reklamy internetowej, którzy zadbają o to, by reklama w Google AdWords była zrealizowana na najwyższym poziomie.

Efekty będą widoczne bardzo szybko w postaci zwiększonego ruchu na stronie czy w sklepie, a co za tym idzie, większej sprzedaży produktów czy usług. Im szybciej zainwestujemy w profesjonalną reklamę, tym szybciej zobaczymy jej pierwsze efekty. Na reklamie nie należy oszczędzać, gdyż jest to inwestycja w rozwój firmy, z której po prostu warto skorzystać.

Artykuł opracował specjalista AdWords (www.smart-seo.pl) wspólnie z naszą redakcją – dziękujemy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.