Ile zarabia właściciel biznesu laweciarskiego?
Pomoc drogowa zazwyczaj działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na miejscu kolizji drogowej lub wypadku melduje się bardzo szybko. Bardzo często to właśnie pomoc drogowa jest jedynym ratunkiem dla kierowców, którzy nie mają możliwości przewiezienia uszkodzonego pojazdu do warsztatu. Czy to dobry pomysł na biznes? Ile można zarobić jako właściciel biznesu laweciarskiego?
Zakres działalności biznesu laweciarskiego
Z reguły właściciele biznesu laweciarskiego oferują swoim klientom transport pojazdów, które na skutek awarii lub wypadku zostały unieruchomione na drodze. W takich przypadkach klienci wzywają pomoc na miejsce awarii lub wypadku, skąd uszkodzony pojazd transportowany jest do serwisu, ubezpieczyciela lub w miejsce wskazane przez klienta. Oczywiście na rynku działają też firmy, których zakres działalności jest o wiele szerszy. Przykładowo, auto lawetę, można wykorzystać do transportowania pojazdów również w innych celach. Coraz częściej z usług firmy laweciarskiej korzystają przedsiębiorcy do przetransportowania samochodów z punktu A do B. Również osoby prywatne kupując samochody, chętnie zlecają ich transport profesjonalnym firmom, w szczególności, gdy nie są w stanie sami go przewieźć. Ogromną popularnością cieszy się także holowanie Niemcy, ponieważ wiele Polaków bardzo chętnie kupuje samochody zza zachodniej granicy.
Zarobki właściciela biznesu laweciarskiego
Podstawowym źródłem dochodu właściciela firmy laweciarskiej jest obsługa transportu samochodów. Ich wysokość będzie zależna od ilości zleceń, oferowanych stawek oraz popularności firmy. Aby przyciągnąć jak największą ilość klientów, trzeba dopracować swoją ofertę jak najlepiej. Wiele osób zwraca uwagę na oferowane stawki i to w dużej mierze od tego zależą miesięczne zarobki właściciela. Zauważyć można, że na rynku obowiązują bardzo różne stawki. Zanim więc właściciel poda swoje stawki, powinien sprawdzić konkurencję i ustalić opłaty, które będą satysfakcjonować obie strony. Oczywiście warto też pomyśleć o nawiązaniu stałej współpracy z innymi firmami i zapewnienie im specjalnych ofert. Takie zlecenia generują co miesiąc stałe dochody, więc to podnosi zarobki. Właściciele pomocy drogowej mogą zarabiać na bardzo wielu rzeczach, trzeba tylko wiedzieć, jak wykorzystać potencjał w rozwijanym biznesie. Przecież firma laweciarska nie ogranicza się tylko do transportu pojazdów, lecz również do załadowania na lawetę, jego zdjęcia i w niektórych przypadkach przechowywania. To wszystko generować może dodatkowe pieniądze, ale czy właściciel wykorzysta nadarzającą się okazję, zależy od niego.
Czy warto wejść w biznes laweciarski?
Jeśli ktoś ma odpowiednie umiejętności i jest wiernym fanem motoryzacji, to jak najbardziej praca w biznesie laweciarskim może zapewnić mu dużo satysfakcji. Trzeba mieć jednak świadomość, że praca w tym biznesie bywa uciążliwa, często wykonywać ją trzeba w niesprzyjających warunkach drogowych. Trzeba umieć pracować pod presją z zachowaniem ostrożności, bo od podejmowanych decyzji zależy bezpieczeństwo nie tylko osoby obsługującej lawetę, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego.