Implanty zębów Kraków – nie tylko dla urody i poprawy uzębienia

Implanty zębów Kraków to sprawdzona i praktykowana od lat metoda uzupełniania ubytków zębowych. Dzięki temu zabiegowi mogą uzyskać pomoc osoby, które w wyniku chorób lub wypadku utraciły część uzębienia, lub pojedynczy ząb. Jest to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie, które zapewnia efekt na długo. Często osoby, które nie słyszały wcześniej o implantologii, zastanawiają się, czym różnią się implanty od protez? Przede wszystkim implanty są dużo bardziej stabilne. Nie przesuwają się w trakcie jedzenia, czy codziennego funkcjonowania. Tak naprawdę implanty zachowują się, jak nasze naturalne zęby, dzięki czemu na co dzień można o nich zapomnieć.

W przypadku implantów nie mamy problemów z żuciem i nie występuje uczucie posiadania sztucznych zębów, a wszystko to za sprawą tego, że implanty są mocowane do dna zatoki szczękowej i następuje proces osteointegracji, czyli integracji kości z implantem. Również higiena implantów nie różni się od higieny naturalnych zębów, podczas gdy w przypadku protez musimy szczególnie o nie dbać i specjalistycznie myć. Implanty zębów Kraków są z jednej strony idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają ochotę i fundusze, aby poprawić swoje uzębienie tylko i wyłącznie dla walorów wizualnych i poprawy urody, a z drugiej strony są niesamowitym odkryciem medycyny, które pomaga w wielu kwestiach zdrowotnych. W przypadku długotrwałych braków w uzębieniu następuje znaczące pogorszenie zgryzu, a co za tym idzie, pojawiają się wady wymowy. Dodatkowo, jeśli brakuje kilku zębów w łuku zębowym, pozostałe zęby nie mają oparcia i naturalnie ulegają osłabieniu. Następuje utrata masy kostnej oraz zapadanie się szczęki.

Jakie implanty zębów Kraków są dostępne?

Wysokojakościowe implanty zębów Kraków stosowane w klinice to implanty Straumann pochodzące ze Szwajcarii. Są to najczęściej stosowane implanty na całym świecie, które charakteryzują bardzo wysokim współczynnikiem powodzenia całego procesu w stosunku do innych rodzajów implantów. Do tego producent Straumann oferuje implanty, które można obciążać koroną już po 12 tygodniach od zabiegu. Drugi rodzaj implantów to produkty koreańskie DIO UV. Są one stosowane w przypadkach, które wymagają natychmiastowego działania na przykład po ekstrakcji zęba. Implanty zębowe DIO UV są wszczepianie przy użyciu specjalnie przystosowanej nawigacji komputerowej. Cały proces wszczepiania implantów w Klinice Implantis w Krakowie jest poprzedzony szczegółowym wywiadem z pacjentem mającym na celu wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań, a także dobranie odpowiedniego rodzaju implantów.

Przed zabiegiem jest też przeprowadzana tomografia komputerowa kości i zębów. Czasami przed właściwym zabiegiem implantologii konieczne jest zadbanie o odbudowę kości i zaleczenie wszystkich ubytków. Dzieje się tak przy chorobach przyzębia i błon śluzowych jamy ustnej, a także w przypadku niewystarczającej ilości kości szczęki oraz niedoborów witaminy D3 w organizmie.

Witamina D3 i jej wpływ na implanty zębów Kraków

Odpowiedni poziom witaminy D3 w organizmie jest niezbędny, aby proces integracji implantu z kością przebiegł pomyślnie i aby szybko możliwe było założenie korony na implant. Witamina D3 jest potrzebna, aby wchłaniać wapń z jelit, a także jest podstawowym budulcem kości i zębów. Jeśli w organizmie jest jej za mało, lekarz może zalecić wcześniej suplementację oraz odpowiednią dietę. Dzięki wyregulowaniu poziomu tej witaminy we krwi proces gojenia się oraz integracji implantu z kością przebiega pomyślnie, a ryzyko braku powodzenia wszczepienia implantu jest minimalizowane. Jeśli mamy braki w uzębieniu, nie zwlekajmy z decyzją o założeniu implantu. Lekarz na pewno zaleci nam, aby nie czekać ze względu na zdrowie naszego uzębienia. W Klinice Implantis Kraków podstawa to bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta a implanty zębów https://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/ są zakładane w sposób przemyślany oparty na wieloletnim doświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.