SEO na Instagramie: 3 najlepsze praktyki na rok 2021?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak stworzyć swój profil na Instagramie i przyciągnąć odpowiednich obserwujących? Oto 3 proste i skuteczne działania, które możesz podjąć, aby skonfigurować konta na Instagramie pod kątem osiągnięcia SEO.

1. Zdefiniuj swoje cele w sieciach społecznościowych

Jakie są Twoje cele w sieciach społecznościowych? W jaki sposób es Instagram pomaga w realizacji tych celów? Jak wskazuje pisarz i trener życia Tony Robbins: „Wyznaczanie celów to pierwszy krok w przekształcaniu niewidzialnego w widzialne”.

Obraz2

Aby osiągnąć sukces w sieciach społecznościowych, musimy zdefiniować cele, nad którymi będziemy pracować. Oto 3 pytania, które pomogą Ci define (lub precyzyjniej) cele do planu Social Networking:

  • Czy obecnie próbujesz ustawić zupełnie nowy?
  • Czy chcą ustanowić siebie , swoją markę, jako n wpływającą?
  • Czy możesz sprzedawać towary lub usługi?

Te obawy mogą pozwolić Ci pomyśleć o strategicznych działaniach, które możesz podjąć, aby udoskonalić swoją egzystencję na Instagramie.

Jeśli zakładasz nową, czy masz link do swojej witryny w swoim biografii?

Stajesz się influencerem ? Czy uciekłeś (np. prywatna strona, osobista strona lub bezpośrednia strona internetowa), aby złapać potencjalnych klientów i referencje z Instagrama?

Jeśli sprzedajesz produkty i usługi, czy konta na Instagramie można kupować?

Wszystkie te cele i towarzyszące im podejścia wymagają różnych wezwań do działania (CTA). Zastanów się dokładnie nad swoimi celami i sposobem, w jaki Instagram będzie w stanie pomóc Ci skutecznie je osiągnąć.

Zastosuj jeden z następujących środków, który najlepiej pasuje do Twoich celów biznesowych i sieci społecznościowych:

  • Wstaw adres URL witryny firmowej lub osobistej
  • Wkładka typu ołowiu generacji o f Page magnes lądowania
  • Wstaw plik danych o produktach lub usługach, które można kupić, za pomocą profilu firmy lub programu firmy zewnętrznej

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twoje SEO na Instagramie działa, jest skorzystanie z analityki. Istnieją różne narzędzia analityczne, takie jak Pikdo, które mogą pomóc Ci poznać statystyki Twojego profilu na Instagramie.

2. Stwórz swoje konto na Instagramie przyjazne SEO

Teraz, gdy masz jasno określone cele, nadszedł czas, aby zintegrować plan marketingowy w wyszukiwarkach ze swoim kontem na Instagramie. Oznacza to udoskonalić meta, meta słowa kluczowe , a Instagram zarządzać MENT .

Zacznijmy od Twojego biografii. Obszar biografii na Instagramie to przestrzeń, w której chciałbyś dokładnie powiedzieć użytkownikom, czego mogą się spodziewać, jeśli będą Ci towarzyszyć. Poniżej wymieniono kilka ważnych punktów, które należy wziąć pod uwagę podczas sporządzania biografii składającej się z maksymalnie 150 znaków:

Jakie treści będziesz omawiać? Biznes, moda, zdrowie i zdrowie, polityka, styl życia? Zdefiniuj swój rynek, trzymaj się go i upewnij się, że twoje bio z pewnością przekazuje ogólny temat twoich artykułów.

Czy chciałbyś ustawić autentyczność branży? Jeżeli masz na wiedzę, kwalifikacje, referencje lub godne uwagi mediów? Jeśli tak, porozmawiaj o tym. Daj klientom wymówkę, by zaufali Twojej radzie.

Obraz1

Czy możesz w dużym stopniu polegać na planie marketingowym sąsiedztwa? Jeśli tak, odnieś się do swojego miejsca. Pomoże to idealnym klientom, markom, a także wpływowym osobom z sąsiedztwa znaleźć taką, która może zaowocować współpracą na lokalnym rynku.

Jeśli ludzie rozwijać połączenie online z tobą idą czuć się bardziej związany (szczególnie I f mieszkasz w dokładnie tym samym miejscu) .

Jak możesz zostać osiągnięty? To jest niezbędne. Tak wiele firm nie ma w swoim profilu ulubionej metody kontaktu. Jeśli jest to Twoja witryna, upewnij się, że jest widoczna w polu witryny.

Jeśli chcesz zwiększyć przychody, współpracę z producentami lub zaoferować obsługę klienta, chcesz zapewnić klientom prostą metodę kontaktu z Tobą.

Umieść firmowy adres e-mail w swoim biografii lub zmień go na profil firmy na Instagramie, aby klienci mogli skontaktować się z Tobą jednym kliknięciem.

3. Stwórz swoją nazwę użytkownika na Instagramie i nazwę użytkownika przyjazną SEO

Poinformuj ludzi dokładnie, kim jesteś i kim jesteś. Daj im pretekst, by Ci towarzyszyły. Może to nawet pomóc w ulepszeniu planu optymalizacji wyszukiwarek i wyników wyszukiwania Google.

Nazwa użytkownika na Instagramie!

Czy Twój Instagram może zarządzać (aka, nazwa użytkownika) wskazuje, że jesteś i kim jesteś? Na przykład, czy może to być Vanessa123487, czy może to być Stylistka Vanessa? Uchwyty na Instagramie również można przeszukiwać.

Co to dokładnie oznacza? Kiedy dana osoba szuka bardziej stylisty, również masz słowo kluczowe „Stylista” w swojej nazwie użytkownika, wtedy Twój profil prawdopodobnie będzie się wyświetlał w wyszukiwarkach.

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jak zwiększyć widoczność swojej strony internetowej na stronach wyników wyszukiwania Google (SERP)? Jakich słów kluczowych użyliby Twoi idealni klienci (np. grupa docelowa ), aby znaleźć informacje na Instagramie?

Zwróć uwagę, że profesjonalistka ds. dobrego samopoczucia i sprawności fizycznej — Emily Skye (@emilyskyefit) ma „dopasowanie ” w Twojej nazwie użytkownika? To nie przypadek! Dzięki niej wygląda na bardziej SEO-friendly .

• Tytuł na Instagramie         

Odnosi się to do n nazwy Instagram. Tytuł mojego prywatnego profilu na Instagramie to Aerialist Vanessa. Dlaczego? Ponieważ potrzebuję ludzi, aby łatwo mnie znaleźli, szukając lotników lub sztuk.

Gdyby trzeba znaleźć słowa kluczowe wykorzystują AnswerThePublic , bezpłatne wizualne wyszukiwanie słów kluczowych , a narzędzie artykuły myśli można wykorzystać do burzy mózgów słów kluczowych w swojej specjalności.

Dowiedz się, jakich zapytań i pytań potrzebuje Twoja publiczność, korzystając z bezpłatnego rejestru tego, czego szukają w Google.

• Zwiększ swoją nazwę użytkownika i nazwę użytkownika na Instagramie, aby uzyskać wyszukiwarki.         

Zintegruj słowa kluczowe ze swoją nazwą użytkownika i nazwą na Instagramie, gdy jest to możliwe. ( Możesz również dołączyć słowa kluczowe w swoim biografii).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.