Interesuje Cię posada dostawcy na motocyklu – będziesz pracował ciężej niż myślisz

Na początku warto zaznaczyć, że osoba dostarczająca powierzone dobra korzystając z motocykla musi zrobić coś więcej niż tylko transportować przedmioty z jednego miejsca do drugiego. W tej pracy jesteś strażnikiem żywności, paczek czy też dokumentów innych osób. Poza tym strażnikiem pieniędzy i reprezentantem swojej firmy.

Aby wykonywać swoje obowiązki bezpiecznie, szybko i bez obciążania firmy – potrzebujesz dobrych umiejętności prowadzenia pojazdu, dobrej kondycji fizycznej, a także umiejętności nawigacyjnych i organizacyjnych, a w trosce o innych uczestników ruchu i bezkolizyjne dostarczanie przesyłek nieobce muszą ci być kierunkowskazy motocyklowe (kupisz je na przykład tutaj https://gmoto.pl/kierunkowskazy-i-osprzet,48/) .

Zanim wyjedziesz…

W zależności od charakteru swojej pracy przygotowujesz do trasy określony ładunek. W przypadku dostaw do wielu miejsc docelowych za jednym zamachem planujesz trasę i rozmieszczasz produkty zgodnie z miejscem i terminem dotarcia do każdego odbiorcy. Planowanie podróży obejmuje również sprawdzenie, czy masz cały ładunek, nawet jeśli ktoś inny go załadował, oraz przygotowanie wszelkich dowodów sprzedaży lub paragonów do podpisu.

Bezpieczna dostawa

Ostrożna jazda wykracza poza przepisy ruchu drogowego i zasady ruchu drogowego. Być może będziesz musiał manewrować po zatłoczonych, wąskich ulicach, najlepiej też unikać obszarów z wąskimi mostami czy innymi przeszkodami.

Miejsce docelowe

Twoje zadanie związane z dostawą nie kończy się na rozładowaniu lub wręczeniu produktów klientom. Nie możesz zapomnieć o tym, by poprosić o podpisy na dowodach potwierdzających dostawę i najlepiej też poprosić, by odbiorca sprawdził stan rzeczy w momencie dostawy. Jeśli dostarczasz przedmioty z e-sprzedaży, poproś klienta, aby podpisał fakturę, zostawił kopie i, jeśli twoja firma tego wymaga, przy dostawie, zbieraj rachunki i płatności. Twoja firma może oczekiwać, że wytłumaczysz klientowi wszelkie specjalne instrukcje dotyczące obchodzenia się lub konserwacji nowych produktów. Czasem też będziesz zobowiązany do tego, by przedstawić specjalne rabaty przeznaczone dla danego klienta od twojej firmy. Twoja rola w relacjach z klientami oznacza także reagowanie na pytania i skargi klientów oraz opisywanie nowych ofert produktów. Bądź przygotowany wszelkie problemy lub incydenty podczas wykonywania tego zadania.

Pielęgnacja pojazdu

Twój pracodawca będzie wymagał okresowego mycia motocykla i tym samym – utrzymywania go w czystości. Aby utrzymać ciągłość dostaw pamiętaj też, że jesteś odpowiedzialny za tankowanie motoru w razie potrzeby i przestrzeganie planu konserwacji zgodnie z harmonogramem firmy. Jeśli zauważysz jakikolwiek problem z działaniem pojazdu – bez względu na to czy chodzi o silnik czy kierunki, migacze – natychmiast zgłaszaj to swojemu przełożonemu. Wszelkie problemy mechaniczne muszą być rozwiązane w sposób błyskawiczny. Są też i firmy, takie jak niektóre pizzerie, mogą wymagać posiadania własnego motocykla i realizowania zleceń z jego udziałem.

Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę – koniecznie dokładnie sprawdź jej warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.