Interesy w Chinach – poradnik dla początkujących
Chociaż Zachód stał się w ostatnich latach szczytem innowacji technologicznych, świat korporacyjny nadal kładzie duży nacisk na globalizację, aby osiągnąć maksymalny potencjał. Ale prowadzenie biznesu w Chinach nie jest już tak prostym zagadnieniem w ramach eksportu i dystrybucji jak to mogło się niegdyś wydawać.
Sposób myślenia tych zagranicznych partnerów będzie się różnił pod względem:
-
wartości firmy
-
kultury biznesowej
-
negocjacji
-
nawiązywania kontaktów
-
socjoekonomii
Istnieje zbyt wiele studiów przypadków dotyczących polskich firm, które nie zdołały wprowadzić strategii wejścia na rynek w Chinach. Większość z nich nie zdawała sobie sprawy z poziomu konkurencji już ustanowionego w Chinach i tego, jak subtelne różnice kulturowe mogą dramatycznie wpłynąć na pozyskiwanie i zatrzymywanie klientów.
Chiński konsument wybierze lokalną firmę, jeśli to możliwe, ponieważ ich kultura ceni lojalność i dobrobyt społeczności bardziej niż prestiż materialny. W tym miejscu koncepcja „myśl globalnie, działaj lokalnie” jest ważna w sposobie myślenia biznesowego jeszcze zanim zaczniesz starać się o wizę – a możesz to zrobić wchodząc na https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/ . Twój plan marketingowy powinien koncentrować się na wysiłkach oddolnych i zwiększonym nacisku na relacje z klientami indywidualnymi. Zachodni konsumenci zostali akulturowani do akceptowania taktyk marketingu masowego, rozumiejąc ich niski wpływ na korporacje. Ale chiński konsument nie zareaguje na bezosobową interakcję opartą wyłącznie na marketingu. Będąc społecznością, zamkną firmy, które nie mogą przyjąć lokalnej kultury.
Eksploracja możliwości w Chinach otworzy oczy na innowacyjne strategie rozwoju biznesu i wzmocni twój status w tym kraju. Dowiesz się, jak radzić sobie z dynamiką społeczną dzięki bardziej wnikliwemu podejściu. A twoja wiedza na temat rozwoju biznesu otworzy drzwi do dalszych postępów. Chiński świat biznesu rzuci wyzwanie Twojej firmie, aby podejmowała niewygodne decyzje, ale jeśli zastosujesz najlepsze praktyki zawarte w tym przewodniku, będziesz miał większą szansę na sukces.
Strategie wzrostu dla przedsiębiorstw
Tradycyjnie firmy postrzegały Chiny jako aktywa w produkcji. Bardzo niewiele dyskutowano na temat perspektyw rozwoju na rynku chińskim. Podziały kulturowe i polityczne powstrzymywały amerykańskie przedsiębiorstwa od kapitalizacji rosnącej gospodarki chińskiej. Chociaż średni dochód w Chinach jest niższy, przewyższają wiele krajów, gdy uwzględnią skorygowaną siłę nabywczą. W relacji do PKB siła nabywcza w Chinach jest wiodąca. Nowe możliwości istnieją dla firm, które właściwie planują wzrost na chińskim rynku.
Najłatwiejszym sposobem, w jaki firmy mogą osiągnąć globalny zasięg w Chinach, jest przyjmowanie starszych produktów i wprowadzanie ich do kraju. Przez większość XX wieku przeciętna chińska ludność wydawała pieniądze na inwestycje – małe przedsięwzięcia biznesowe, akcje, ziemię i nieruchomości. Dopiero niedawno rynek chiński wprowadził kulturę konsumpcyjną i to otwiera dla nas spore możliwości.