Jak stworzyć swoje internetowe portfolio w 6 prostych krokach?

W dzisiejszych czasach, kiedy tworzenie witryny jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, każdy artysta potrzebuje własnej profesjonalnej strony www kalisz z portfolio, aby pochwalić się swoją pracą. W ten sposób zostanie zauważony i ostatecznie zatrudniony.

Problem polega na tym, że większość ludzi jest zastraszana tym procesem i często ucieka się do wyświetlania swojej pracy w bezpłatnych usługach, bez posiadania własnej domeny – która nie jest bardzo profesjonalna.

Jak zatem zabrać się za projektowanie stron www pod portfolio właściwie?

Krok 1: Wybór usługi hostingowej

Korzystając z własnej domeny zamiast bezpłatnej witryny, będziesz potrzebować usługi hostingowej.

Hosting to po prostu miejsce, w którym przechowywana jest Twoja witryna. Jest zwykle tania i trzeba płacić za to tylko raz w roku. Istnieje wiele firm hostingowych, większość z nich jest przyzwoita. Najlepiej szukaj tych, które zapewniają świetną obsługę klienta.

Krok 2: Uzyskanie domeny

Nie ma wątpliwości co do tego, jak ważne jest posiadanie własnej nazwy domeny, więc teraz musisz podać nazwę domeny i ją zarejestrować.

Wpisz żądaną nazwę domeny we wskazanym polu i naciśnij przycisk Dalej. Jeśli ta domena jest dostępna, powinieneś zostać przekierowany do ekranu płatności. Jeśli domena nie jest dostępna, zaoferowane zostaną niektóre alternatywy, takie jak „.net” lub „.org”. Jeśli używasz swojego imienia i nazwiska (a warto – ponieważ jest to witryna portfolio), najprawdopodobniej będzie dostępna.

Krok 3: Płacenie

Zwykle dostajesz lepszą ofertę na rejestrację na dłuższy okres. Najlepiej jednak podpisz umowę tylko na rok, aby nie zobowiązać się do usługodawcy odpowiedzialnego za Twoje strony internetowe kalisz zanim dowiesz się, jaki jest, ale możesz wybrać czas, który Ci odpowiada. Różni dostawcy mogą mieć różne oferty, ale wszystkie są bardzo podobne.

Krok 4: Aktywacja WordPress

Po zakończeniu płatności zostaniesz zalogowany na swoje konto. Tam, pod zakładką „Strona główna” powinieneś zobaczyć przycisk „Zainstaluj WordPress” w polu „Witryna”. To już czas na realne tworzenie stron www z portfolio.

Następnie przejdziesz przez kilka ekranów, które są zrozumiałe, a na koniec – WordPress zostanie zainstalowany w Twojej witrynie.

Ważne jest, aby zrozumieć, że WordPress to tylko platforma, na której następnie umieszczane są motywy. Te motywy określają wygląd i funkcjonowanie Twojej witryny.

Krok 5: instalacja motywu

WordPress zawiera domyślne motywy. Aby aktywować jeden z nich, przejdź do Wygląd -> Motywy.

Następnie wybierz motyw, którego chcesz użyć, i kliknij „Aktywuj”.

Te motywy są bezpłatne i nie są złe, ale jeśli chcesz mieć niesamowicie wyglądające portfolio, proponujemy listę najlepszych motywów dla portfolio WordPress.

Zapoznaj się również z tym, w jaki sposób zainstalować motyw WordPress.

Krok 6: Dodawanie treści

Istnieje kilka sposobów wyświetlania treści demonstracyjnej na stronie głównej, ale najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie jest przejście do postów -> Dodaj nowy.

Artykuł powstał we współpracy z: https://ielegancko.com/

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.