Inwestowanie w mieszkania deweloperskie: o czym pamiętać?

Bycie właścicielem może być o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Inwestowanie w nieruchomości może być ryzykownym i budzącym ból przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli nie jesteś psychicznie i finansowo przygotowany do zabawy w właściciela i do zaciągania wielu kredytów hipotecznych na takie wspaniałe mieszkania, jak te które w 2019 w pierwszym kwartale pojawią się w dzielnicy Warszawa Mokotów . Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, o których trzeba pomyśleć, zanim zacznie się inwestować w te bądź inne nieruchomości.

1. Twój dom powinien być finansowany w pierwszej kolejności

Po pierwsze: czy twoje finanse mogą sprostać tego rodzaju zobowiązaniom? Innymi słowy, czy masz stałe dochody i dobrze zaopatrzony fundusz kryzysowy? Czy twoje wysokie odsetki się opłaciły? Czy jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów oszczędności emerytalnych? (I nie, inwestowanie w nieruchomości nie zastępuje oszczędności emerytalnych, na wypadek gdybyś się zastanawiał). Jeśli masz planistę finansowego, czy on popiera decyzję o włożeniu ciężko zarobionych pieniędzy w tego typu inwestycje?

Z punktu widzenia doradcy, klient musi ocenić, czy ma sens posiadanie nieruchomości na wynajem jako części całego budżetu, biorąc pod uwagę aktualną sytuację finansową. Czy zakup ma sens finansowy?” To z pewnością jedno pytanie, ale czy posiadanie nieruchomości na wynajem jest zgodne z celami – jest równie ważne. ”

Po uważnym przeanalizowaniu całościowego obrazu finansowego, będziesz chciał określić koszty z góry. Żadna transakcja nie ma sensu – musi najpierw zostać oszacowana. Tak, musisz wziąć pod uwagę całościową zapłatę i miesięczny rachunek hipoteczny, ale to tylko wierzchołek finansowej góry lodowej. Dowiedz się, jak obliczyć wszystkie wydatki, które możesz napotkać, w tym te, które są tylko raz na dziesięć lat, jak nowe urządzenia, nowy dach i nowy dywan i farby. Należy również zaplanować odkładanie pieniędzy na naprawy i konserwację. Dokładna kwota zależy od nieruchomości, ale zaleca się budżetowanie od 10% do 15% czynszu więcej.

2. Nieruchomości nie są pozbawione ryzyka, więc oblicz swój zwrot z inwestycji przed zakupem

Dokładnie tak, jak prawdopodobnie nie wpłaciłbyś pieniędzy do funduszu inwestycyjnego bez uprzedniego sprawdzenia jego skuteczności, ani nie powinieneś wskoczyć na nieruchomość inwestycyjną bez sprawdzenia, jaki może być twój potencjalny zwrot.

Nieruchomości na wynajem nie są inwestycją niskiego ryzyka, więc inwestorzy powinni szukać czegoś o zwrotach znacznie przewyższających zwrot zdywersyfikowanego budżetu. Dlatego osobiście zaleca się poszukiwanie nieruchomości o potencjalnym zwrocie z inwestycji wynoszącym co najmniej 14%, aby dobrze rozpocząć.

Aby uzyskać oszacowanie ROI z pierwszego roku, odejmij roczną cenę i odsetki, które zapłacisz od całkowitego szacowanego dochodu netto z nieruchomości (co obejmuje potencjalne przychody z wynajmu, szacowane oszczędności podatkowe, przewidywany wzrost wartości nieruchomości i wszelkie szacunkowe dodatkowe fundusze z tytułu remontu ). Następnie podziel tę liczbę przez zaliczkę, zakładając, że koszty zamknięcia i podatki są już wliczone do Twojego kredytu hipotecznego.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź 3 pokojowe mieszkania na http://www.przyworonicza.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.