Jak działa AdWords? O możliwościach reklamy w internecie opowiada Anna Zaucha

AdWords jest bardzo popularnym narzędziem, stosowanym w najróżniejszych branżach. Daje ono widoczne rezultaty, jeżeli tylko wie się, w jaki sposób z niego korzystać. O szansach, jakie stwarza ta usługa proponowana Google mówi specjalistka Anna Zaucha.

Na początek zdradźmy naszym czytelnikom, czym jest Google AdWords.

Anna Zaucha: AdWords jest to cały system, w którym można wykreować dowolną reklamę, która będzie się następnie wyświetlać w wynikach wyszukiwania Google. Takie reklamy znajdują się zawsze albo na samej górze przed wynikami organicznymi albo też w górnej części, ale z boku. Są więc od razu dostrzegalne. Za pomocą tego narzędzia można ustawić reklamę na takie słowa kluczowe, jakie będą najbardziej trafnie kierowały do strony przedsiębiorstwa.

Czyli jakie powinny to być słowa?

AZ: To zależy, czym się firma zajmuje. Na pewno należy tę kwestię przemyśleć na samym początku, bowiem słowa kluczowe są przecież ważne także przy optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. Bez ich dobrania i wykorzystywania niemożliwe jest osiągnięcie najlepszej pozycji w wyszukiwarce, a więc zostaje się w tyle, za konkurencją. Co do słów albo fraz kluczowych nie mogą być one w tym wypadku za długie, ponieważ miejsce jest ograniczone. Powinny jednak zawierać wszystko to, co najważniejsze. Jeśli prowadzimy na przykład kawiarnię, musimy zastanowić się, jakie hasła wpisują ludzie, poszukujący takiej kawiarni, jak nasza. Wówczas na pewno wpadniemy na odpowiednie słowa. Warto przy tym dodać, że czasami pomocna może być regionalizacja, czyli dodanie nazwy miasta lub regionu. W przypadku kawiarni z pewnością będzie to korzystne.

Co jest zaletą tego narzędzia? Czy reklama AdWords może zaoferować użytkownikom coś więcej niż reklama, powiedzmy, w tradycyjnych mediach?

szkolenie google adsAZ: Uważam, że tak. Wykupując reklamę w tradycyjnych mediach, czyli w telewizji albo radio, nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że trafi ona akurat do grupy odbiorców zainteresowanych danymi usługami. Otrzymują oni przekaz, choć tak naprawdę wcale go nie oczekiwali. Być może akurat nie zastanawiają się nad tym, gdzie znajduje się najlepszy mechanik czy jaką pastę do zębów wybrać. Reklama taka więc trafi na pewno tylko do jakiegoś odsetka zainteresowanych. Tymczasem reklama AdWords jest kierowana do tych, którzy podjęli pierwszy krok i zapragnęli znaleźć konkretne usługi. Reklama AdWords jest tym, co dostaną w odpowiedzi na swoje zapytanie. Jest dostosowana tak, aby trafiała rzeczywiście do osób szukających konkretnego miejsca, produktu czy usługi. Na tym właśnie polega jej wyższość. Jeżeli tylko będzie prawidłowo skonstruowana, może zapewnić firmie dużą ilość nowych klientów.

Czy jest coś jeszcze, co warto wiedzieć o AdWords?

AZ: Niektórych zaskakuje fakt, że w tej usłudze płaci się niejako za efekt. Wyświetlanie reklamy nie jest bowiem wykupywane na określony czas, ale środki zmniejszają się na koncie w zależności od liczby kliknięć. Im więcej użytkownicy reagują na reklamę, tym więcej się za nią płaci. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Przy wielu kliknięciach, jeśli tylko reklama i strona internetowa dobrze ze sobą współgrają, ma się wiele korzyści.

Profesjonalne usługi pozycjonowania

Bartłomiej Pabisiński SCYLA
30-504 Kraków, ul. Kalwaryjska 69 lok. 9
NIP: 738-214-64-32
Telefon: +48 534 155 955
Skype: Scylaseo
Gadu-Gadu: 54713402
E-mail: biuro@scyla.pl
WWW: http://scyla.pl

Jeden komentarz dla wpisu: “Jak działa AdWords? O możliwościach reklamy w internecie opowiada Anna Zaucha

  • 22 maja 2018 at 09:25
    Permalink

    Według mnie warto zainwestować też w kampanię Google AdWords. W moim przypadku taka reklama przyniosła rewelacyjne rezultaty. Kampanię prowadziła dla mnie ta agencja https://sem7.pl/oferta/kampanie-linkow-sponsorowanych – bardzo polecam, mają spore doświadczenie w tym zakresie, co przekłada się na efekty ich działań.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.