Jak działają dzisiejsze kasy fiskalne?

Od dziesiątek lat kasy fiskalne są nieodłącznym elementem wyposażenia placówek handlowych. Obecnie jednak korzysta się z nich często poza sklepami, np. w placówkach usługowych, ale nie tylko. Wielu pracowników mobilnych, takich jak np. kurierzy, korzysta na co dzień z kas mobilnych. Jakie są najlepsze dostępne dziś na rynku kasy fiskalne? Na co zwracać uwagę podczas ich wyboru?

Przeznaczenie kas fiskalnych

Niewątpliwie, kwestią najistotniejszą podczas wyboru kasy jest poznanie jej przeznaczenia. Innego rodzaj urządzenia sprawdzają się w sklepach, a inne w placówkach usługowych. Oczywiście, wiele zależy również od specyfiki działania danej palcówki, m.in. od tego czym handluje, jakie świadczy usługi, ile posiada stanowisk sprzedażowych czy też jak duże notuje obroty.

Ponadto, należy w tym miejscu wspomnieć także o mobilnych kasach fiskalnych. Przydają się one m.in. wspomnianym już wcześniej kurierom. Kasy tego typu charakteryzują się lekkością i niewielkimi rozmiarami. Dzięki tym cechom można je bez problemu wrzucać do torb lub plecaków i komfortowo podróżować.

Funkcje nowoczesnych kas

Dzisiejsze kasy fiskalne posiadają dziesiątki funkcji. Przede wszystkim, umożliwiają drukowanie bardzo szczegółowych rachunków. W niektórych placówkach ważne jest, aby możliwe było wydrukowanie różnego rodzaju paragonów, w zależności od życzenia klienta. Ponadto, często niezbędne jest również podłączenie do kasy innego sprzętu. Podstawą są drukarki fiskalne, które jednak często są wbudowane w kasy. Jeśli ich tam nie ma, należy zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość podłączenia do danej kasy drukarki za pomocą kabla lub bezprzewodowo.

Pomimo, iż do kas podłącza się dzisiaj coraz więcej sprzętu, posiadają one obecnie coraz mniej wejść na kable. Wynika to z faktu, że wiele urządzeń podłącza się bezprzewodowo. Przykładowo, terminale płatnicze powinny być podłączone do kasy za pomocą bluetooth lub wifi, ażeby korzystanie z nich było wygodne. Szczególnie ważne jest to w restauracjach, w których klienci obsługiwani są przy stolikach. Nie sposób wyobrazić sobie, aby kelner rozliczając klienta podchodził do stolika z całą kasą fiskalną. Trudno byłoby również znaleźć tak długi kabel, który pozwoliłby zawędrować kelnerowi z terminalem podłączonym przez przewód aż do klienta siedzącego przy stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.