Jak nadać rozpędu swojej karierze?

Dobra praca to dobra płaca – jeżeli szukasz pomysłu na swoje życie zawodowe, nie błądź, ale postaw na sprawdzone rozwiązania, które niejednej osobie przyniosły wiele korzyści. Jak można nadać rozpędu swojej karierze?

Rzadko kto nie popełnia błędów. Często dotyczą one również rozwoju zawodowego, na przykład nieodpowiednio wybranego kierunku studiów, czy szkoły policealnej, czy też zaniechania rozwoju w interesującej nas dziedzinie. Gdy czujesz, że czas na zmianę, weź sprawy w swoje ręce!

1. Buduj przyszłościowe relacje
Dzięki nim możesz zawierać nowe znajomości w branży, które w przyszłości mogą zaowocować korzystną współpracą. Podtrzymuj je, nawet jeżeli nie przynoszą ci obecnie żadnych korzyści – nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.

Pamiętaj też o mocy nowoczesnych portali społecznościowych – zarówno Facebooka, jak i portali poświęconych pracy, za pomocą których można podtrzymywać i nawiązywać nowe relacje biznesowe we wszystkich branżach. W szczególności tych opierających się w głównej mierze na internecie, jak chociażby branża e-commerce.

2. Rozwijaj swoje kompetencje
Wybór nieodpowiedniego kierunku rozwoju nie przesądza o całym twoim życiu – nie musisz koniecznie iść na nowe studia, ponieważ do dyspozycji masz również szereg innych propozycji, między innymi szkoły podyplomowe, kursy i szkolenia zawodowe w szerokiej gamie zawodów. Dzięki nim możesz zmienić swoją specjalność o 180 stopni i łatwiej znaleźć zatrudnienie wraz z satysfakcjonującymi zarobkami.

3. Cały czas rozglądaj się za nowymi możliwościami
Gdy twoja obecna praca nie jest szczytem twoich marzeń, w takim przypadku warto nie tylko poszerzać swoje kompetencje, ale również poszukiwać nowego zatrudnienia. Zmiana pracy może nieść za sobą nie tylko nowe możliwości rozwoju, ale również większe szanse na spełnienie zawodowych ambicji.

Możliwość obserwacji rynku pracy daje nam obecnie wiele portali internetowych. Jeśli poszukujesz pracy w branży modowej, FMCG, czy e-commerce warto zajrzeć na portal inJob.com, który poza ofertami pracy oferuje również doradztwo zawodowe na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.