Jak ożywić biuro i zrobić dobre, pierwsze wrażenie?

Twoje biuro to Twój dom z dala od domu. To miejsce, w którym walczysz o udział w rynku, poszukujesz nowych możliwości biznesowych i realizujesz swoje marzenia. To także – część publicznej twarzy Twojej firmy.

W rezultacie najbardziej produktywne biura zazwyczaj równoważą w sobie komfort domu z profesjonalnym wizerunkiem biznesowym. Ale czy Twoje biuro spełnia ten warunek? Jest szansa, że warto byłoby wprowadzić pewne poprawki, a może nawet całkowicie nowe podejście – osiągając swoje cele bez marnowania budżetu.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę z nową przestrzenią biurową, czy szukasz wskazówek, jak tchnąć nowe życie w istniejącą przestrzeń, opracowaliśmy kilka ważnych rzeczy do rozważenia. Postaraj się, aby te wskazówki zadziałały, a na pewno uzyskasz idealną przestrzeń biurową, w której będziesz pracował jeszcze bardziej efektywnie.

Pierwsze wrażenie – się liczy!

Kiedy codziennie pracujesz w tym samym biurze, możesz zapomnieć o tym, jak inni mogą widzieć tę samą przestrzeń. Postaw się więc w roli gościa, który pierwszy raz wszedł do pokoju:

• Co twoje biuro mówi o Twojej firmie?
• Czy przedstawia zorganizowany, wydajny obraz?
• Czy odzwierciedla to zdrowy, aktywny biznes?
• Czy jest to zarówno praktyczna przestrzeń robocza, jak i przyjazne środowisko dla odwiedzających i współpracowników?

Koniecznie spójrz także na zewnętrzne wejście do swojego biura:

• Czy jest czyste i zachęcające?
• Czy obszar recepcji robi dobre pierwsze wrażenie?
• Jeśli zwykle korzystasz z tylnego lub bocznego wejścia, czy drzwi przednie są czyste i dostępne?

Poświęcenie kilku minut w tygodniu na utrzymywanie porządku czy zainwestowanie kilku złotych w druk plakatów na ścianę lub świeżą warstwę farby, zapewni, że odwiedzający się po raz pierwszy zobaczą Twoje biuro w sposób, w jaki chcesz, aby je widzieli.

Odrobina koloru – nie zaszkodzi!

Idealna przestrzeń biurowa odzwierciedla w pewnym stopniu rodzaj wykonywanej pracy. Neutralne kolory są na przykład dobrym rozwiązaniem dla konserwatywnych branż, takich jak usługi bankowe i prawne. A dla bardziej kreatywnych biur, takich jak agencje reklamowe, cieplejsze, bardziej żywe podejście ma często większy sens. Tak czy inaczej, świadomie podejmuj decyzję o kolorze wystroju biura – nie akceptuj tego, co było, gdy się wprowadziłeś.

Jednocześnie zastanów się, jak włączyć branding Twojej firmy do wystroju biura. Zastanów się, gdzie i jak używać nazwy firmy lub logo, i zdecyduj, czy warto zainwestować we wcześniej wspomniane plakaty – najłatwiejszy sposób na zaprezentowanie logo. Kwestie takie jak miejsce umieszczenia logo firmy i kolor farby mogą wydawać się banalne, ale mogą mieć potężny wpływ psychologiczny, gdy potencjalni klienci docierają do siedziby.

Poza tym koniecznie rozważ zakup mebli biurowych po jednym kawałku, a nie w zestawie. Kupując pojedyncze elementy o podobnym stylu i kolorze, będziesz mieć więcej możliwości zakupu mebli – i nikt nie zauważy różnicy. To kolejny ciekawy pomysł na wniesienie indywidualności do wnętrza biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.