Jak polubić swoją pracę?

Zmiana pracy z przyczyn służbowych powinna być ostatnią deską ratunku. Nie warto podejmować tej ważnej decyzji tylko dlatego, że mieliśmy gorszy dzień w pracy. Czasem warto wrócić do domu, odreagować i przemyśleć, czy są rzeczy, za które warto polubić obecne miejsce zatrudnienia.

Wysokie zarobki

Jeśli na naszym stanowisku jesteśmy w stanie wyjątkowo dobrze zarobić, musimy się zastanawiać, czy odejście z pracy to na pewno dobra decyzja. Zanim zaczniemy rozglądać się za nowym pracodawcą, dobrze jest zrobić rachunek ewentualnych zysków i strat. Może się bowiem okazać, że czasem lepiej schować dumę do kieszeni po to, aby zaraz potem trafiła tam sowita wypłata.

Przyjazna atmosfera

Często, gdy myślimy „praca”, widzimy znajome twarze przyjaciół. Kontakty i pozytywna energia to często bardzo ważny czynnik składający się na wysoką wydajność pracowniczą. To przeważnie koledzy z pracy pozwalają przetrwać atak gniewu szefa i cierpią wraz z nami, gdy firma notuje straty. Wzajemne wsparcie to jeden z tych powodów, dla których warto polubić swoją pracę w ramach dewizy „nieważne gdzie, ważne z kim”.

Dobra lokalizacja zakładu pracy

Nie wiesz, jak polubić swoją pracę? Spójrz na tych wszystkich ludzi, którzy przebijają się w godzinach szczytu przez pół miasta, a potem jeszcze idą kilka kilometrów pieszo. Ty w tym czasie, popijając kawę z kubka termicznego, maszerujesz na drugi koniec ulicy do swojego mieszkania. Zdecydowanie odpowiednia lokalizacja zakładu pracy to rzecz priorytetowa, która w pewnym stopniu może wynagrodzić nawet wrednego szefa.

Benefity w pracy

Opieka medyczna, karta Multisport, posiłki na dowóz i wiele, wiele innych benefitów. W skali większych potrzeb większość z nich wydaje się błahych. Powinniśmy jednak zapytać samych siebie, czy bez opłaconych przychodni zrobilibyśmy ważne badania? Czy bez karty Multisport w końcu ruszylibyśmy na siłownię? Benefity, mimo iż nierzadko zbędne, potrafią być solidną premią, dla której warto polubić swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.