Jak przebiega proces pożyczki od prywatnych ludzi?

Pożyczanie pieniędzy od prywatnych osób jest zjawiskiem obecnym na polskim rynku finansowym już od kilku lat. Coraz więcej osób docenia tę formę pożyczki, ze względu na świetne warunki i możliwość pozyskania sporej ilości pieniędzy.

Zasady pożyczania pieniędzy od osób prywatnych

Serwisy typu kokos.pl zapewniają możliwość bezpiecznego i szybkiego przeprowadzania transakcji w ramach prywatnej pożyczki gotówkowej. Ogólnie zasada jest następująca: do serwisu zgłaszają się inwestorzy dysponujący gotówką i chcący pożyczyć ją osobom potrzebującym. Pożyczkobiorcy mają możliwość skorzystania z przygotowanych ofert, a także mogą samodzielnie zamieścić ogłoszenie o tym, że potrzebują przykładowo 2 tysiące złotych oprocentowane na 10% w skali roku, z możliwością spłaty w ciągu 20 miesięcy. Jeżeli inwestor będzie skłonny przystać na takie warunki, może odpowiedzieć na ogłoszenie pożyczkobiorcy. W ten sposób transakcja będzie mogła zostać sfinalizowana, a obydwie strony zyskają: pożyczkobiorca otrzyma pieniądze, natomiast pożyczkodawca zyska oprocentowanie od pożyczonej sumy.

Czy to jest bezpieczne?

Mogłoby się wydawać, że bezpieczniejszą formą pożyczania pieniędzy jest ta od instytucji finansowych. Nic bardziej mylnego. Serwisy proponujące pożyczki prywatne dokładają wszelkich starań, aby transakcje były przeprowadzane bezpiecznie i tym samym bez żadnych nadużyć. Cały proces pożyczania jest monitorowany i dokładnie sprawdzany. Nie mogą tutaj zdarzyć się żadne sytuacje związane z nadużyciami. W dodatku, serwis korzysta ze specjalnych zabezpieczeń gwarantujących ochronę danych osobowych klientów.

Zaufany pożyczkodawca

Serwisy oferujące pożyczki społecznościowe starają sprawdzać wiarygodność swoich klientów poprzez specjalne systemy weryfikacyjne. Pozwalają one na monitorowanie obecności klientów w mediach społecznościowych i ich działalności w sieci. Na podstawie – na przykład – tzw. polubień na Facebooku sprawdzana jest wiarygodność oraz zdolność kredytowa potencjalnych pożyczkobiorców i pożyczkodawców. Jest to dobry sposób na to, aby zwiększać profesjonalność świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.