Jak przygotować się do rozmowy o pracę w hotelu?

Praca w hotelu to dobre rozwiązanie dla osób, które swoją przyszłość wiążą z branżą hotelową lub chcą po prostu zbudować sobie dobre CV. Szczególnie w turystycznych miejscowościach ofert pracy nie brakuje, można więc bez problemu znaleźć zatrudnienie na takim stanowisku, jakim jesteśmy zainteresowani.

Praca w hotelu wymaga wielu umiejętności i kwalifikacji, o których warto pamiętać, zanim wybierzemy się na rozmowę o pracę. Dobrze jest najpierw stworzyć sobie profesjonalne CV, w którym duży nacisk powinno położyć się na te kwalifikacje i umiejętności, które przydadzą się w pracy na dowolnym hotelowym stanowisku. Warto więc wspomnieć o otwartości, umiejętności skutecznej komunikacji, wysokiej kulturze osobistej oraz znajomości języków obcych. Ta ostatnia umiejętność jest szczególnie ważna, a osoba posługująca się biegle jakimś językiem obcym ma zdecydowanie większe szanse na zatrudnienie niż ktoś, kto jest na bakier z językami.

Bardzo ważny jest wygląd zewnętrzny

Przed rozmową o pracę w hotelu warto pamiętać, że duże znaczenie ma wygląd zewnętrzny osób pracujących na recepcji czy jako obsługa. Warto więc elegancko i schludnie ubrać się w taki sposób, aby wywołać dobre wrażenie u osoby prowadzącej rozmowę. W odróżnieniu od wielu innych branż, nie jest wskazane żadne szaleństwo w ubiorze. Klasyczna elegancja zdecydowanie będzie najlepszym rozwiązaniem. Przygotowując się do rozmowy o pracę w hotelu warto również zdobyć nieco wiedzy o danym miejscu, przejrzeć jego stronę internetową, przekonać się, co obiekt ma do zaoferowania swoim gościom. Im lepiej się przygotujemy, tym mniej będziemy zaskoczeni pytaniami, jakie będą pojawiały się na rozmowie o pracę.

Dobre przygotowanie zwiększa szansę na zatrudnienie

Praca w hotelu ma sporo zalet i zdecydowanie pomaga rozwijać się zawodowo. Warto brać ją pod uwagę zarówno jak stałe zatrudnienie, jak i pracę sezonową czy na krótki czas. Ciekawą opcją są szczególnie te miejscowości, w których przez cały rok panuje duży ruch turystyczny. Hotel w Zakopanem czy w Karpaczu z pewnością nigdy nie narzeka na brak klientów, trzeba jednak liczyć się z tym, że praca w takim miejscu będzie bardzo intensywna. Przed rozmową o pracę warto przygotować się nie tylko na wszelkie pytania, jakie mogą padać ze strony osoby rekrutującej, ale również mieć przygotowane własne pytania. Kandydat, który jest żywo zainteresowany pracą potrafi zadawać pytania dotyczące obiektu czy oferowanych w nim usług w taki sposób, że udowodni, iż faktycznie interesuje go konkretna branża. Zanim jednak wyślemy CV do dowolnego hotelu, warto pamiętać, że praca w takim miejscu jest bardzo wymagająca. Najczęściej wiąże się z pracą na zmiany, a także w dni wolne od pracy – weekendy i święta. W czasie, gdy większość ludzi decyduje się na wakacyjne czy urlopowe wyjazdy, pracownicy hotelowi mają najwięcej obowiązków i raczej w szczycie sezonu nie otrzymają urlopu. Decydując się na pracę w hotelu trzeba więc mieć świadomość, że takie zatrudnienie poza wieloma plusami, może mieć również kilka dosyć znaczących minusów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.