Jak rozwijały się maszyny do mycia podłóg?

Producenci maszyn czyszczących chcą przyciągnąć do siebie coraz większą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele swoich urządzeń. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak rozmijała się technologia w przypadku maszyn do mycia podłóg.

Pierwsze maszyny czyszczące – co warto wiedzieć?

Pierwsze elektryczne maszyny do czyszczenia podłóg pojawiły się dopiero w pierwszej połowie XX wieku. Warto wspomnieć również i o tym, że to właśnie w tym okresie na rynek wprowadzono pierwsze odkurzacze.

Producenci w nowatorskich modelach swoich maszyn korzystali ze szczotek wykonanych w całości z włókien roślinnych. Przy polerowaniu drewnianych podłóg korzystano również z pomocy wosku. Efekty czyszczenia były zdecydowanie lepsze niż w przypadku ręcznego polerowania podłogi i co najważniejsze mycie podłóg było o wiele szybsze.

Rozwój maszyn do mycia podłóg

Pierwsze maszyny do mycia podłóg o dużej prędkości pojawiły się dopiero w latach 50-tych. Rewolucją okazały się modele, w których można było swobodnie zmieniać prędkość. Operator maszyny czyszczącej mógł teraz dostosować obracanie się maszyny do swoich indywidualnych potrzeb.

W latach 60-tych pojawiły się pierwsze chemikalia do podłóg, dzięki którym można było uzyskać efekt połysku. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe było zwiększenie prędkości obrotowych. Najlepsza maszyna do mycia podłóg była w stanie wykonać około 1500-2000 obrotów na minutę.

Jak wyglądają maszyny do mycia podłóg obecnie?

W dzisiejszych czasach jest duży boom na maszyny mobilne, które dzięki wysokiej jakości bateriom trakcyjnym nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej.

maszyny do mycia podłóg

Sprzęt tego typu doskonale sprawdzi się właśnie w tych miejscach, gdzie nie można skorzystać z przewodowych urządzeń. Maszyny podłogowe na baterie są również bardziej zwrotne, dzięki czemu można nimi operować nawet w mocno zatłoczonych pomieszczeniach. W nowoczesnych urządzeniach królują również zaawansowane systemy szybkoobrotowe i natryskujące.

Urządzenie wielofunkcyjne

Producenci coraz częściej stawiają również na urządzenia wielofunkcyjne, które doskonale sprawdzą się przy wielu pracach. Nowoczesne odkurzacze przemysłowe mogą pracować nie tylko na sucho, ale również na mokro. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można je wykorzystać nie tylko do mycia podłóg, ale również do kompleksowego prania dywanów i tapicerki.

Inwestując w sprzęt wielofunkcyjny można zaoszczędzić sporo gotówki. Nie można zapominać również i o tym, że od kilku lat panuje duża moda na energooszczędne urządzenia. Producenci korzystają również z zaawansowanych technologii, których głównym zadaniem jest ograniczenie hałasu.

Więcej w poradnikach.

Nowe maszyny czyszczące do podłóg oraz automaty szorujące są coraz cichsze i co najważniejsze nie tracą na wydajności. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że z roku na rok powstają nie tylko coraz doskonalsze maszyny, ale również coraz lepsze środki czystości, dzięki którymi można pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.