Jak stworzyć skuteczną stronę internetową na WordPress

W obecnych czasach, kiedy to Internet jest odpowiednikiem wirtualnego świata, nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez Internetu. Tyczy się to zwłaszcza przedsiębiorców, posiadających własną działalność gospodarczą. Strona internetowa jest właściwie wizytówką firmy, świadczy o jakości, buduje zaufanie, dlatego też bardzo ważna jest wysoka jakość strony internetowej oraz stylistyka w jakiej całość jest zaprojektowana. Warto jest podjąć próbę samodzielnego stworzenia własnej strony internetowej właśnie na systemie CMS WordPress. Dla osób rozpoczynających przygodę z tworzeniem stron internetowych przedstawiamy krótki, prosty poradnik jak zacząć tworzyć strony na WordPress i czy warto podjąć współpracę z agencją digital.

Tworzenie stron na WordPress czy warto ?

Ilość informacji znajdujących się w sieci może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza osoby uczące się od podstaw tej umiejętności. Stworzenie prostej strony www nie jest trudne, jednak stworzenie profesjonalnej wersji wymaga odpowiedniego doświadczenia, a więc ilości zrobionych stron oraz ogólnego obycia w sieci. Od tego zaczynamy swoją przygodę. Mówiąc o tworzeniu stron internetowych należy wybrać system CMS WordPress, w którym stworzymy własną stronę www. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zrobić stronę internetową na WordPressie warto skorzystać z darmowych kursów i szkoleń na youtube lub w platformach edukacyjnych. 

Nauka tworzenia stron w WordPressie

Rozpoczynając naukę tworzenia stron należy wybrać to najprostsze w obsłudze, bowiem ułatwi nam ono przyswajanie podstawowych funkcji. Jednym z najpopularniejszych systemów CMS, w którym tworzy się obecnie najwięcej stron www jest WordPress. Dzięki builderowi wordpress oraz poprzez edytor wizualny bez potrzeby znajomości zaawansowanych języków i składni html, css, php będziesz mógł tworzyć swoją stronę wybierając dostępne rozwiązania sekcji, układów tekstu lub gotowych layoutów strony z dostępnych już predefiniowanych układów. Edycja samych sekcji, modułów jest banalnie prosta, wystarczy poprzez mechanizm drag&drop przesunąć elementy lub dodać odpowiednie marginesy do sekcji lub paddingi by ustawić zdjęcie, akapit, nagłówek w odpowiedniej odległości. To wszystko i wiele więcej będziesz mógł w prosty sposób zmienić poprzez edycję parametru danej sekcji.

Sam kod html jest również do nauczenia ale składa się on z wielu znaczników, logiki i posiada wiele wersji lub frameworków, które w skrócie mówiąc odpowiadają za wyświetlanie strony internetowej w warstwie front end. Dlatego bez jego znajomości nie jest praktycznie możliwe stworzenie własnej strony www.

Co wpływa na ocenę strony na WordPress ?

Nie z samej treści stworzona jest strona internetowa, choć projektowanie treści i jej odpowiednie rozłożenie w postaci budowy krótkich bloków tekstowych opatrzonych nagłówkami i zdjęciami jest bardzo istotne z punktu widzenia UX, SEO oraz odbioru przez użytkownika. Jednak równie ważna jest warstwa wizualna tj: projekt graficzny dopasowany do Twoich Klientów. 

Najprościej mówiąc, im lepiej określisz wygląd poszczególnych części strony internetowej który będzie spójny z wizerunkiem marki i jej przekazem tym lepszy osiągniesz efekt i konwersję. Dzięki wdrożeniu Twojej strony www na WordPress samodzielnie będziesz mógł w dowolnej chwili zmienić treść podstron lub zoptymalizować jej część opisową pod SEO.

W przypadku tworzenia reklam lub budowania strategii SEO im lepiej będzie dopasowana struktura strony tj jej architektura oraz projekt graficzny tym lepsze wyniki będziesz generował dla jej konwersji. Połączenie SEO oraz działań UX to lepszy i dłuższy czas przebywania użytkownika na stronie, dopasowanie podstron do konkretnych tematycznych fraz kluczowych oraz lepsze i tańsze reklamy Google Ads. W przypadku reklam warto jest tworzyć lejki sprzedażowe oraz promować nie tylko stronę główną ale konkretne usługi Twojego biznesu oraz testować różne formy opisu poszczególnej reklamy zaczynając od treści i nagłówków, a kończąc na rozszerzeniach reklam. 

Promocja strony i marki na WordPress na social media

Promując stronę internetową nie należy zapominać o budowaniu marki w socla mediach. Poprzez różne kanały jak np: tikTok, instagram czy bardziej biznesowo na LinkedIn możesz budować markę jako ekspert i promować swój biznes do konkretnej grupy Klientów.  Pamiętać należy że każdy z kanałów ma swoje zalety oraz wady i warto uwzględnić odpowiednie formaty reklamowe i dostępne możliwości promocji swojego biznesu np: w przypadku instagrama warto budować kampanie wizualne dotyczące poradnika lub tipów w formie materiałów i relacji wideo. Zobacz jak prowadzić social media skutecznie tworząc określone strategie marketingowe dla każdej grupy Klientów.

Baza danych i generowanie leadów na stronie internetowej

Strony internetowe wykorzystujące dane osobowe powinny zawierać również bazy danych, bez których nie ma możliwości chociażby zamawiać produktów firmowych poprzez stronę internetową firmy czy przechowywać dane na portalach społecznościowych. Strona internetowa to doskonałe źródło danych, które pomoże Ci podjąć właściwe decyzje co do przeznaczenia budżetów na konkretne medium reklamowe. Dzięki np Google Analitycs promowanie marki w social mediach będzie skuteczniejsze, otrzymasz więcej danych o Twoich Klientach, kim są oraz co ich interesuje.

Czy strona internetowa może zarabiać ?

Strona internetowa, aby była funkcjonalna, musi spełniać kilka warunków nie tylko wizualnych ale także technicznych. Oprócz samej treści i wyglądu powinna zawierać wymienione wyżej elementy, które będą odpowiedzialne za generowanie leadów sprzedażowych i budowanie ruchu z wyników wyszukiwania Google. Z czasem Twoja strona internetowa będzie generować zapytania z fraz niszowych i longtail stopniowo poprzez jej właściwą optymalizację budować ruch z fraz glównych, które są trudniejsze do pozycjonowania i wejścia w top10. Zapoznanie się z poszczególnymi składowymi strony internetowej jest czasochłonne i nie wystarczy stworzenie samej strony internetowej, która nam się podoba. Powinniśmy mieć świadomość że tworzenie strony internetowej to inwestycja, która zwraca się ale wymaga ciągłej pracy nad promocją w social mediach oraz budowaniem wartości poprzez ciekawy i użyteczny content na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.