Jak uratować swój biznes przy pomocy SEO?

Gdy sieć internetowa się rozrasta, rośnie również konkurencja – na pierwszej stronie bezpłatnych wyników wyszukiwania znajduje się tylko 10 miejsc, a liczba ta pozostaje stała od czasu, gdy Google po raz pierwszy ją wprowadziło w 1998 roku. Kiedy coraz więcej treści konkuruje o te same 10 miejsc , trudniej jest osiągnąć znaczące rezultaty.

Oznacza to również, że im dłużej zwlekasz z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek (SEO), tym bardziej pozostajesz w tyle.

Aby zwiększyć wydajność SEO, wykonaj te kilka rzeczy od razu, aby proces był na dobrej drodze.

1. Zacznij teraz!

Ankieta przeprowadzona w 2015 roku przez Capital One Spark Business wykazała, że tylko 17% małych firm aktywnie inwestuje w SEO. Oznacza to, że zdecydowana większość – około 83% – nie. Zacznij już teraz optymalizować. Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale jeśli nie zaczniesz, będziesz spadać dalej.

2. Nie rób tego sam!

SEO jest złożone, dalekosiężne i ciągle się zmienia. Chociaż istnieje wiele porad SEO i samouczków z kategorii “zrób to sam”, które są łatwo dostępne w Internecie, nie polecam pójścia tą drogą. Małe firmy nie mają kapitału, siły nabywczej, skali, talentu i rozpoznawalności dużych firm. Wymagania dotyczące Twojego czasu są już zbyt wielkie, lepiej skorzystaj z pomocy doświadczonych firm, takich jak https://www.cube3d.pl.

3. Naucz się podstaw

SEO to długa i ciągła inwestycja. Nie można się z tym nie zgodzić. Ponieważ SEO jest inwestycją, należy podejść do niego w podobny sposób, jak przy zakupie dowolnego innego dużego przedmiotu, np. domu, samochodu, edukacji lub biznesu. Wykonaj pracę domową, znajdź odpowiednią inwestycję w konkretnej sytuacji, a następnie zacznij zarabiać.

Zapoznaj się z podstawami SEO – nie musisz stać się ekspertem technicznym ani nauczyć się odróżniać “przekierowania 301″ i “kanonicznych tagów”, ale musisz wiedzieć, jak wyszukiwarki oceniają witryny i jak wpływają na:

  • użyteczność,

  • treść,

  • linki.

Powinieneś przynajmniej umieć rozpoznać złą radę, gdy zostanie ci ona podana.

4. Uzyskaj przydatne porady

Każda firma jest inna, a najlepsze podejście i strategia optymalizacji witryny będzie wyjątkowa dla Twojej firmy. Istnieje wiele firm SEO i nie każda z nich zatrudnia zatwierdzone przez Google i nie działa zgodnie z najlepszymi praktykami. Aby zwiększyć Twoje szanse na wybór odpowiedniego specjalisty i osiągnąć sukces w SEO ważne jest, by wiedzieć czego szukać.

Takie zdroworozsądkowe podejście ma na celu zapobieganie płacenia dużej ilości pieniędzy bez pozytywnych wyników lub, co gorsza, przegranych rankingów.

Zasadniczo oznacza to, że witryny o niskiej jakości nie będą dobrze sytuować się w Google.

5. Zaangażuj się w jakość

Google nagradza witryny, które oferują wysokiej jakości treści swoim użytkownikom – sam to mówi na oficjalnym blogu dla webmasterów. Jak Google definiuje jakość? Na szczęście dla nas, Google udostępnił w swoich bezpłatnych wskazówkach dla webmasterów informacje na temat tego, co uważa za treści wysokiej jakości.

Jednak choć te bezpłatne wskazówki Google dla webmasterów są niezwykle szczegółowe i pomocne, są również zbyt długie, by je samemu analizować – to kolejny powód, by szukać porady przydatnego znawcy SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.