Jak wdrożyć w firmie system wspomagający zarządzanie firmą?

Zarządzanie prowadzoną w dowolnej branży działalności gospodarczej firmą wymaga od przedsiębiorcy dopełniania wielu obowiązków formalnych. Jako płatnik podatku VAT musi wystawiać faktury dla swoich kontrahentów, a sprzedając dla klientów indywidualnych – rachunki. Musi naliczać pracownikom wynagrodzenia, prowadzić ich akta osobowe i formułować listy płac. Wszystkie te kwestie może realizować w prosty sposób, dzięki nowoczesnym systemom wspomagających zarządzanie firmą. Jak je wdrożyć na gruncie własnej organizacji?

Jaki system wybrać?

Przed dokonaniem wdrożenia odpowiedniego oprogramowania stacjonarnego lub udostępnienia aplikacji mobilnej do zarządzania i wspomagania takich działań w firmie, przedsiębiorca powinien w pierwszej kolejności rozważyć, jaki program najlepiej spełni jego oczekiwania i będzie odpowiadał na jego potrzeby.

Należy przeanalizować, w jakim celu chcemy wdrożyć określony system informatyczny w swojej firmie. Czy ma on ułatwiać wystawianie faktur, zarządzanie magazynem i kadrami, czy też umożliwiać spójne prowadzenie księgowości? Na wszystkie te wyzwania, które stoją przed właścicielem firmy w dowolnej branży działalności gospodarczej, odpowiada firma Comarch SA, będąca wiodącym producentem zintegrowanych systemów ERP, które są dedykowane do zarządzania przedsiębiorstwem.

Etap wdrożenia i analiza powdrożeniowa

Po wyborze określonego modułu systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, należy go wdrożyć w firmie. Systemy Netrix zapewnią wdrożenie Comarch Optima w przedsiębiorstwie klienta.

Polega to na indywidualnej analizie konfiguracyjnej, w ramach której eksperci określają cele i oczekiwane rezultaty wdrożenia, a następnie łączą wdrożenie z procedurami obowiązującymi w przedsiębiorstwie. Przygotowują opis konfiguracji systemu i harmonogram szkoleń z jego obsługi. Później następuje właściwe zainstalowanie programu Comarch Optima oraz skonfigurowanie go zgodnie z wynikami uprzednio przeprowadzonych analiz. Jeśli jest taka potrzeba, dokonywana jest migracja danych z kartotek i archiwów przedsiębiorstwa do nowego systemu. Pracownicy przedsiębiorstwa mają zapewnione szczegółowe szkolenia w zakresie użytkowania oprogramowania, a jego przyszły administrator – szkolenie ze wszystkich funkcji i konfiguracji systemu. W początkowym okresie eksploatacji systemu przedsiębiorca może skorzystać z tzw. asysty powdrożeniowej.

Po wykonaniu wdrożenia może zostać przeprowadzona analiza powdrożeniowa, mająca na celu ocenę stopnia spełnienia oczekiwań klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.