Jak wpłynąć na pozycję w sieci? Kilka słów o SEO

SEO to termin obejmujący ogół działań mających na celu promowanie stron internetowych w wyszukiwarkach poprzez podnoszenie ich pozycji na wybrane frazy lub słowa kluczowe. Pozycjonowanie jest bardzo rozwiniętym cyklem, a każda jego część odgrywa ogromne znaczenie dla końcowego umiejscowienia strony w rankingu. Oto najważniejsze czynniki:

Słowa/frazy kluczowe

Można powiedzieć, że są one kluczowe dla pozycjonowania stron. Wyszukiwarka Google wysoko umieszcza domeny, w których pierwszym wyrazem jest właśnie słowo kluczowe. Oczywiście nie oznacza to, że firmy, które użyły zupełnie innego adresu swojej witryny są z góry skreślone. Promowane frazy można również umieszczać m.in. w opisie strony czy tytułach artykułów. Jeżeli piszemy teksty tematyczne powinniśmy od czasu do czasu przeplatać je tymi słowami w taki sposób, aby naturalnie komponowały się z całością. Dobrym pomysłem jest sporządzenie wielu kombinacji, które mogą zainteresować internautów. Następnie należy dokonać selekcji, głównie na podstawie obserwacji konkurencji i popularności danej frazy. Te, które pozostaną są już gotowe do pozycjonowania. Najlepiej, żeby zajęła się tym osoba lub firma o bogatym doświadczeniu. Pozwoli to na znacznie lepszą skuteczność, a my będziemy mogli skupić się na innych działaniach zawodowych.

Link building

System wymiany linków od lat jest jedną z najskuteczniejszych form pozycjonowania. Oznacza to umieszczanie adresu swojej strony i odnośnika do niej na różnych portalach, forach, blogach i fanpejdżach, których użytkownicy mogą być również naszymi odbiorcami. Chodzi tutaj przede wszystkim o zgodność tematyczną, np. prowadząc stronę o gotowaniu możemy podzielić się nią z internautami zaglądającymi na serwisy kulinarne. Linki należy wymieniać rozsądnie oraz z umiarem. W przeciwnym razie nasze działania mogą zostać odebrane za spam, a pozycjonowana strona nie będzie wyświetlała się w wynikach wyszukiwania.

Aktualizacja i szybkość działania strony

Żadne pozycjonowanie nie pomoże, jeśli będziemy zaniedbywać naszą stronę internetową. Ma ona stanowić naszą wizytówkę w sieci, dlatego koniecznie musimy na bieżąco wrzucać nowe materiały. 2-3 artykuły tygodniowo o unikalnej, wyjątkowej treści nie tylko podniosą pozycję witryny w wyszukiwaniach, ale też przyciągną kolejnych użytkowników, którzy będą do nas powracać w celu zapoznania się z nowymi informacjami. Możemy również wykorzystywać do tego tzw. social media, dzięki którym możemy jeszcze bardziej angażować naszych fanów w interakcję. Algorytmy stosowane przez Google wychwytują najczęściej udostępniane i lubiane posty. Warto więc otworzyć się na nowoczesne środki komunikacji, zwłaszcza jeśli kierujemy się w stronę młodych użytkowników.

W tym punkcie należy również wziąć pod uwagę preferencje internautów. Stronę tworzymy z myślą o nich, dlatego to oni muszą być zadowoleni z jej wyglądu, konstrukcji, nawigacji czy ułożenia treści. Jeżeli planujemy dodawać dużo zdjęć i materiałów filmowych, musimy zwiększyć pojemność na serwerze. W przeciwnym razie witryna będzie bardzo trudna do przeglądania, co może tylko zniechęcić użytkowników do zaglądania na nią.

Źródło: pozycjonowanie – http://www.damtox.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.