Jak wymienić złotówki na dolary przez internet?

Na przestrzeni lat wiele spośród polskich firm przeniosło część swojej działalności do internetu. Obecnie w sieci można robić nie tylko przelewy czy zakupy, lecz także wymieniać walutę. W jaki sposób jednak zakupić przez internet dolary amerykańskie tak, aby transakcja przebiegła szybko i bezpiecznie?

Kantor online

W polskiej przestrzeni internetowej istnieje kilka kantorów online. Na platformach typu Trejdoo.com można założyć całkowicie darmowe konto, które uprawnia do wymiany waluty na preferencyjnych warunkach. Jeśli wybieramy się w podróż do USA, z pewnością chcemy zakupić więcej dolarów, dlatego aktualny kurs ma duże znaczenie. Kantory internetowe charakteryzują się głównie tym, że ich spread jest kilkukrotnie niższy niż ten w placówkach stacjonarnych. Dodatkowym atutem jest również możliwość rezerwacji dogodnego kursu. Na przykład kiedy sprawdzamy kursy na stronie kantoru i widzimy promocyjną cenę, nie musimy dokonywać od razu zakupu. Kurs możemy zarezerwować, nawet jeśli nie mamy w portfelu żadnych pieniędzy. Wystarczy, że wyznaczymy termin zakupu dolarów. Należy pamiętać, że rezerwacja jest nieodwołalna, kantor kupuje w naszym imieniu konkretną sumę, którą musimy od niego przejąć.

Rejestracja konta

Aby przyciągnąć nawet opornych klientów, platformy takie jak Trejdoo.com wprowadziły szybki i intuicyjny sposób rejestracji konta. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie potwierdzić rejestrację za pomocą e-maila. Z platformy mogą korzystać osoby, które mają konto bankowe. Niezbędne jest również podanie PESEL-u oraz danych dowodu tożsamości. Prowadzenie konta jest darmowe, aby zakupić dolary amerykańskie wystarczy przelać odpowiednią kwotę do portfela online, wybrać dogodny kurs i kupić walutę. Pieniądze będą do dyspozycji od razu, nie trzeba czekać na początek dnia czy koniec weekendu. Kantory online funkcjonują bowiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Usługa jest szczególnie polecana osobom, które spłacają kredyty w obcych walutach lub zarabiają poza granicami Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>