Jak wymienić złotówki na dolary przez internet?

Na przestrzeni lat wiele spośród polskich firm przeniosło część swojej działalności do internetu. Obecnie w sieci można robić nie tylko przelewy czy zakupy, lecz także wymieniać walutę. W jaki sposób jednak zakupić przez internet dolary amerykańskie tak, aby transakcja przebiegła szybko i bezpiecznie?

Kantor online

W polskiej przestrzeni internetowej istnieje kilka kantorów online. Na platformach typu Trejdoo.com można założyć całkowicie darmowe konto, które uprawnia do wymiany waluty na preferencyjnych warunkach. Jeśli wybieramy się w podróż do USA, z pewnością chcemy zakupić więcej dolarów, dlatego aktualny kurs ma duże znaczenie. Kantory internetowe charakteryzują się głównie tym, że ich spread jest kilkukrotnie niższy niż ten w placówkach stacjonarnych. Dodatkowym atutem jest również możliwość rezerwacji dogodnego kursu. Na przykład kiedy sprawdzamy kursy na stronie kantoru i widzimy promocyjną cenę, nie musimy dokonywać od razu zakupu. Kurs możemy zarezerwować, nawet jeśli nie mamy w portfelu żadnych pieniędzy. Wystarczy, że wyznaczymy termin zakupu dolarów. Należy pamiętać, że rezerwacja jest nieodwołalna, kantor kupuje w naszym imieniu konkretną sumę, którą musimy od niego przejąć.

Rejestracja konta

Aby przyciągnąć nawet opornych klientów, platformy takie jak Trejdoo.com wprowadziły szybki i intuicyjny sposób rejestracji konta. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie potwierdzić rejestrację za pomocą e-maila. Z platformy mogą korzystać osoby, które mają konto bankowe. Niezbędne jest również podanie PESEL-u oraz danych dowodu tożsamości. Prowadzenie konta jest darmowe, aby zakupić dolary amerykańskie wystarczy przelać odpowiednią kwotę do portfela online, wybrać dogodny kurs i kupić walutę. Pieniądze będą do dyspozycji od razu, nie trzeba czekać na początek dnia czy koniec weekendu. Kantory online funkcjonują bowiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Usługa jest szczególnie polecana osobom, które spłacają kredyty w obcych walutach lub zarabiają poza granicami Polski.

Jeden komentarz dla wpisu: “Jak wymienić złotówki na dolary przez internet?

  • 9 grudnia 2019 at 07:16
    Permalink

    Jeśli planujecie zarabiać na walutach wirtualnych, dobrze jest najpierw zdobyć nieco wiedzy. Mi bardzo pomaga Analiza Bitcoin, którą przeglądam regularnie, dzięki czemu mogę się dowiedzieć, co jest aktualnie nowego na rynku, jakie są prognozy specjalistów, a także w jakie waluty lepiej póki co nie wchodzić. Im więcej mam wiedzy w tej tematyce, tym łatwiej jest mi podejmować dobre decyzje odnośnie inwestowania. I muszę przyznać, że na wirtualnej walucie naprawdę można zarobić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.