Jak wynająć magazyn i utrzymać w nim później porządek?

Każda firma, która obraca sporą ilością towaru, wcześniej czy później będzie potrzebowała magazynu. Jego wynajęcie wydaje się prostą sprawą, ale naprawdę wcale tak nie jest. Krok ten wymaga zastanowienia i przemyślenia kilku spraw.

Każda firma, która obraca sporą ilością towaru, wcześniej czy później będzie potrzebowała magazynu. Jego wynajęcie wydaje się prostą sprawą, ale naprawdę wcale tak nie jest. Krok ten wymaga zastanowienia i przemyślenia kilku spraw.

4 kroki niezbędne do wynajęcia odpowiedniego magazynu

  1. Po pierwsze, każdy, kto poszukuje magazynu do wynajęcia, musi zacząć od określenia lokalizacji, która będzie odpowiadała jego potrzebom. Najbardziej atrakcyjne punkty lokalizacyjne to te, w pobliżu dużych miast (dobrze jest np. wynająć magazyn w Szczecinie: http://www.magazyn-szczecin.pl/ czy na Śląsku) i rozbudowanej infrastruktury drogowej. Dzięki takiej bliskości przedsiębiorcy mogą uniknąć niepotrzebnych kosztów transportu materiałów i produktów na linii zakład produkcyjny – magazyn.
  2. Drugi aspekt to korzystne warunki umowy najmu. Cena oczywiście nie powinna być wysoka. Jednak wiadomo, że za wynajęcie magazynu w centrum miasta, trzeba będzie zapłacić więcej, niż za to samo na jego peryferiach. Podczas dokonywania transakcji warto dopilnować, aby w umowie znalazły się zapisy dotyczące ceny najmu oraz wszelkie prawa i obowiązki najemcy i wynajmującego. Bardzo ważne jest również, aby przed podpisaniem umowy, wynegocjować nie tylko czas najmu, ale również dopuszczalne możliwości wypowiedzenia umowy.
  3. Trzecim, bardzo ważnym aspektem, jest wielkość powierzchni magazynu, którą wynajmujący powinien dobrać do swoich potrzeb. Niektórzy popełniają błąd, wynajmując zbyt duży magazyn, skutkiem czego muszą potem płacić za niewykorzystaną przestrzeń.
  4. Istotne jest też wyposażenie magazynu, choć raczej do rzadkości należą magazyny usprzętowione. Bardzo potrzebne w toku funkcjonowania magazynu są media, dlatego trzeba sprawdzić, czy je do niego doprowadzono. Równie ważne są pomieszczenia biurowe i socjalne.

Porządek w wynajmowanej hali magazynowej

Nie od dziś wiadomo, że zachowanie czystości i ładu w miejscu pracy, wpływa na lepsze funkcjonowanie biznesu. Podobnie jest w magazynie, gdzie jak najszybciej należy zaprowadzić porządek. Najlepiej zrobić to w kilku krokach.

  • Jak zawsze, działanie musi poprzedzić dobry plan. Nie należy też spodziewać się, że prace porządkowe skończą się w kilka dni. Usuwanie długotrwałych zaniedbań może niestety potrwać dłużej. Dlatego też warto porozmawiać z pracownikami, uświadamiając im rangę i celowość tych działań oraz uzyskać ich akceptację.
  • Kolejny krok wiąże się z porządkowaniem przestrzeni. Bardzo ważne jest wykorzystanie dostępnej powierzchni oraz zakup mebli, które pomogą utrzymać porządek. Będzie on możliwy pod warunkiem, że każda rzecz w magazynie znajdzie swoje miejsce.
  • Następnym krokiem jest zadbanie o wyposażenie magazynu. Właściwie dobrany system regałów, wieszaków i innych mebli, pozwoli nie tylko zrobić porządek w magazynie, ale i utrzymać go. Bardzo ważne jest na tym etapie wyznaczenie pól odkładczych dla materiałów oczekujących na przyjęcie czy odłożonych do wydania. Istotne są też strefy segregacji i składowania odpadów czy miejsca do ładowania wózków akumulatorowych.Porządek zapewni przejrzystość w magazynie i pozytywnie wpłynie na działanie firmy.

Magazyny w zachodniopomorskim

Coraz większą popularnością cieszą się magazyny w tym regionie kraju, dlatego ich liczba rośnie. Na tę sytuację ma wpływ bliskość zachodniej granicy i morza. Sąsiedztwo Niemiec sprawia, że warto wynająć magazyn w Szczecinie. Są tam magazyny o różnej klasie standardu wykończenia, ale wiele z nich zaliczono do klasy A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.