Jak znaleźć najtańsze ubezpiecznie – w 5 krokach!

Jeśli jesteś gotów ubezpieczyć swój samochód, tutaj znajdziesz kilka najlepszych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć tańszą ofertę ubezpieczenia. Natomiast, jeśli lubisz drogę na skróty sprawdź najtańsze oc na panocek.pl już teraz!

Krok 1

Nie odnawiaj – porównaj

Wiele firm ubezpieczeniowych tworzy oferty wstępne dla nowych klientów, więc jeśli byłeś już u swojego obecnego dostawcy, może się okazać, że Twoja oferta odnowienia jest mniej konkurencyjna niż mogłabyś znaleźć gdzie indziej.

Zamiast automatycznie akceptować tą propozycję, należy co roku porównywać oferty ubezpieczeń samochodowych w celu porównania cen od większej liczby dostawców, co może pomóc zaoszczędzić za każdym razem całkiem niezłą pensję.

Krok 2

Skorzystaj z parkingu off-road

Samochody zaparkowane na poboczu drogi są bardziej narażone na uszkodzenie przez przejeżdżający pojazd lub kierowane przez złodziei, co oznacza, że mogą one kosztować więcej do ubezpieczenia. Jeśli więc twój dom ma jakiś rodzaj parkingu off-road (czy to w garażu, czy na prywatnym podjeździe), powinieneś dobrze go wykorzystać i powiadomić swojego ubezpieczyciela, że go używasz.

Jeśli twoje gospodarstwo domowe ma więcej niż jeden samochód, ale tylko jedno miejsce parkingowe, prawdopodobnie zaoszczędzisz najwięcej, parkując pojazd najwięcej wart właśnie w tym miejscu.

Krok 3

Porównaj oferty ubezpieczenia samochodu przed zakupem samochodu

Wiek, wartość pojazdu, wielkość silnika, funkcje bezpieczeństwa i przebieg na zegarze pojazdu mogą mieć znaczący wpływ na koszt ubezpieczenia samochodu, więc jeśli planujesz kupić samochód, warto porównać oferty ubezpieczeniowe dla tego pojazdu i wliczyć to w „koszt” samochodu.

Krok 4

Unikaj modyfikacji pojazdu

Zmodyfikowane samochody prawie zawsze kosztują więcej, więc jeśli kupujesz samochód, zazwyczaj korzystasz z tańszych ofert ubezpieczeniowych, jeśli zdecydujesz się na taki, który nie został zmodyfikowany zgodnie z oryginalną specyfikacją producenta.

Jeśli posiadasz już samochód i planujesz samodzielnie zmodyfikować pojazd, warto porównać oferty, aby sprawdzić, jaki wpływ może mieć modyfikacja na Twoje składki ubezpieczeniowe.

Krok 5

Nie zakładaj, że wzięcie ubezpieczenia na starszego kierowcę jest zawsze najtańszą opcją

Ponieważ wiąże się to z najmniej kompleksowym poziomem ochrony, wielu kierowców zakłada, że ta opcja jest najtańsza, ale nie zawsze tak jest.

Niektórzy ubezpieczyciele biorą pod uwagę fakt, że kierowcy o wyższym ryzyku są bardziej skłonni do korzystania z polityki strony trzeciej i podwyższenia składek za ten poziom pokrycia, aby zrównoważyć to potencjalne ryzyko.

Dlatego powinieneś porównać oferty na ubezpieczenie od osób trzecich, pożaru i kradzieży oraz pełne ubezpieczenie, nawet jeśli pierwotnie miałeś zamiar skorzystać z ubezpieczenia od osób trzecich.

Dzięki tym kilku wskazówkom możesz znaleźć w krótkim czasie bardzo dobrej jakości ubezpieczenie, którego inni mogą Ci zdecydowanie zazdrościć. Sam zdecyduj czy to jest opcja, której szukasz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.