Jak zorganizować imprezę firmową?

Coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na regularne organizowanie imprez firmowych. Nic w tym dziwnego. Wspólna zabawa pracowników nie tylko sprzyja integracji zespołu, ale także pozytywnie przekłada się na stosunek pracowników do pracodawcy, co z kolei wpływa na ich zaangażowanie i wydajność. Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Po co organizować imprezy firmowe?

Nowocześni biznesmeni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że sposób traktowania pracowników wyraźnie przekłada się na ich stosunek do wykonywanych codziennie zadań – przekonuje nasz rozmówca z Hotelu Solec. Każdy gest w stronę zespołu zostanie zauważony i doceniony, dlatego imprezy firmowe na stałe zadomowiły się w kalendarzach najlepiej prosperujących przedsiębiorstw.

Współczesna kultura zatrudnienia kładzie olbrzymi nacisk na zachowanie tzw. work-life balance. Pracownicy są świadomi wartości swojej pracy i chcą wiedzieć, że ich starania są doceniane przez organizację, na rzecz której się poświęcają większą część czasu. Dlatego pracodawcy muszą dbać o atmosferę w firmie, a także o budowanie poczucia wspólnego celu. Imprezy firmowe są najlepszym narzędziem w ich rękach. Ale jak z niego korzystać?

Wyjazdowa impreza firmowa

hurtownia artykułów dekoracyjnychPodczas gdy imprezy okolicznościowe, takie jak Wigilia czy świętowanie udanego projektu często odbywają się w lokalu nieopodal biura lub nawet w firmowej sali konferencyjnej, imprezę integracyjną z prawdziwego zdarzenia warto przenieść z daleka od atmosfery pracy. Żeby naprawdę odciąć się od goniących terminów, bieżących projektów i myśli o uciążliwych klientach, najlepiej jest zmienić otoczenie.

Szukając miejsca na imprezę firmową warto rozejrzeć się więc za miejscem, które oferuje nie tylko salę restauracyjną, ale także zakwaterowanie. Jednym słowem, poszukaj dobrego hotelu. Na wydarzenia tego rodzaju warto wybrać hotel ustronny, ale jednocześnie niezbyt oddalony od miasta. Ulubionym kierunkiem firm z siedzibą w Warszawie są okolice Piaseczna i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Jeśli uczestnicy imprezy mają dostać się na miejsce własnymi samochodami upewnij się, że hotel dysponuje bezpłatnym parkingiem.

Impreza firmowa w plenerze

Jeśli organizujesz imprezę firmową w sezonie wiosenno-letnim, dobrym pomysłem jest wybór spotkania w plenerze. Ciepłe wieczory sprzyjają zabawie na świeżym powietrzu, a wspólne grillowanie czy pieczenie kiełbasek to bardzo miła odmiana od dni spędzanych w klimatyzowanym biurze. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, weź pod uwagę możliwość nagłego załamania kapryśnej w naszym klimacie pogody. Wystarczającym zabezpieczeniem jest rozłożenie dużego namiotu.

Zanim zarezerwujesz miejsce na imprezę upewnij się, że pracownikom odpowiada proponowany termin. Warto dowiedzieć się także, czy któryś z członków zespołu ma szczególne wymagania co do jedzenia, by w porę uprzedzić o tym hotelową restaurację. Gdy wszystko będzie już dopięte na ostatni guzik, ruszaj w drogę i baw się dobrze!

Jeden komentarz dla wpisu: “Jak zorganizować imprezę firmową?

  • 11 października 2019 at 06:41
    Permalink

    Jeśli szukacie dobrych, sprawdzonych i profesjonalnych grillów nie tylko do domu, ale również do różnych lokali gastronomicznych, warto sprawdzić ofertę na https://www.grillsklep.pl/. Znajdziecie tam całe mnóstwo modeli grillów różnego typu, zarówno tradycyjnych, jak i elektrycznych. Ja mam już kilka upatrzonych modeli i na pewno już niedługo zdecyduje się na któreś z tych urządzeń.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.