Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Przyjęcie komunijne to często spory wydatek finansowy. Przed jego zaplanowaniem, warto sprawdzić domowy budżet i zastanowić się, jaką kwotę chcemy na nie przeznaczyć. Należy wziąć pod uwagę cenę lokalu, menu i dekoracje. Warto w tych rachunkach uwzględnić również zakup sukienki, garnituru, alby czy butów.

Planowanie zacznij od ustalenia listy gości. W zależności od tego, czy chcesz zaprosić jedynie najbliższa rodzinę, czy zorganizować większe przyjęcie komunijne, zależeć będzie decyzja o tym, jak duży lokal na komunię we Wrocławiu będzie Ci potrzebny. Może być to jeden stolik na kilka osób, część pomieszczenia, a nawet cała restauracja. Zorganizowanie takiego uroczystego obiadu w lokalu ma wiele zalet. Rodzice mogą poświęcić czas i uwagę dzieciom oraz gościom. Nie musza bowiem martwić się o ugotowanie i serwowanie posiłków.

Przestrzeń wynajęta na organizację przyjęcia komunijnego, powinna być odpowiednio udekorowana. Większość lokali wlicza to w ogólny koszt organizacji takiej imprezy. Warto jednak zwrócić uwagę, że wystrój powinien nawiązywać do charakteru tej uroczystości. Dekoracje powinny być subtelne, w jasnych kolorach. Najczęściej pojawiają się takie kolory jak biel, beż, zieleń, róż i mięta.

Przyjęcie komunijne rządzi się własnymi prawami. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że jest to uroczystość, która dotyczy dzieci. Nie wolno o tym zapominać. Warto więc zadbać o to, aby sala na komunię we Wrocławiu posiadała dodatkowo jakąś przestrzeń, w której pociechy będą mogły spędzić czas z rówieśnikami i spokojnie się pobawić, rozpakować prezenty. Należy to uzgodnić wcześniej z obsługą lokalu, w którym urządzamy przyjęcie. Na pewno przygotuje ona miejsce, w którym dzieci będą bezpieczne.

Podczas przyjęcia komunijnego bardzo ważne jest menu. Większość osób stawia na dwudaniowy obiad połączony z deserem. Warto również zadbać o zimne przekąski oraz o tort, który podkreśli uroczystość całego wydarzenia. Polacy najczęściej decydują się na klasyczny posiłek. Wśród zup króluje rosół. Danie główne to zazwyczaj kotlet schabowy lub de volaille z zestawem surówek oraz z ziemniakami lub ryżem. Desery to głównie ciasta takie, jak sernik albo babka oraz lody. Przy ustalaniu menu, warto powiedzieć obsłudze o ewentualnych zastrzeżeniach do potraw. Zdarza się przecież, że wśród gości mogą znaleźć się alergicy lub wegetarianie. Wtedy miło byłoby zaoferować im inny smaczny posiłek.

Zapraszamy do skorzystania z usług Times Event Center. W naszym Centrum, znajdziesz bistro GOOD TIMES. To lokal idealny do zorganizowania przyjęcia komunijnego. Jest kameralny i posiada świetną obsługę. Na miejscu można skorzystać z cateringu, oferowanego przez zespół naszych kucharzy i Mistrzów Cukiernictwa. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.