Jak zyskać na nieruchomościach posiadając zaciągnięty kredyt?

Zarabianie na nieruchomościach to doskonały sposób na pomnażanie kapitału i inwestowanie. Oczywiście, pod warunkiem, że mamy choć minimalną wiedzę w tym temacie, a także dysponujemy odpowiednimi środkami. Nie trzeba jednak mieć pełnej kwoty na zakup nieruchomości, czasem wystarczy jedynie zdolność kredytowa.

Na nieruchomościach zarabiają nie tylko osoby, które kupują je za gotówkę, ale również ci inwestorzy, którzy biorą na ten cel kredyt hipoteczny. W dzisiejszych czasach, szczególnie w dużych miastach koszty wynajmu mieszkania są bowiem sporo wyższe niż rata kredytu hipotecznego oraz koszty utrzymania nieruchomości. Wiele osób decyduje się więc kupić mieszkanie na kredyt, a następnie wynająć je lokatorom.

Mieszkanie, które spłaca się samo

Jeśli kupujemy mieszkanie w kredycie, ale nie decydujemy się w nim zamieszkać, możemy w ten sposób sporo zyskać. Jest to rozwiązanie dla osób, które posiadają już dom lub mieszkanie, natomiast szukają sposobów na dodatkowe zarabianie pieniędzy. Aby jednak z niego skorzystać trzeba mieć zdolność kredytową, aby w ogóle dostać kredyt hipoteczny. Później jest już tylko łatwiej. Zakupione mieszkanie oddaje się pod wynajem, dzięki czemu comiesięczna rata kredytu może być opłacana z pieniędzy, jakie płacą właścicielowi lokatorzy. Czasem zostaje nawet nadwyżka kilkuset złotych, które można włączyć do domowego budżetu. Po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach takie wynajmowane mieszkanie jest już spłacone, choć de facto właściciel nie włożył w tę spłatę ani złotówki. W kolejnym okresie można więc całą kwotę odstępnego z wynajmu traktować jako czysty zysk. Oczywiście, trzeba jednak pamiętać, że każdym zyskiem trzeba dzielić się z urzędem skarbowym. Wynajem mieszkania powinien więc odbywać się zawsze legalnie, z umową i odpowiednim zgłoszeniem do skarbówki.

Uważaj na to, jakie mieszkanie kupujesz

Jeśli chcemy, aby zakupione w kredycie mieszkanie pracowało na spłatę kredytu hipotecznego i przynosiło nam zyski, warto dobrze podjąć decyzję o zakupie. Najważniejsza jest właściwa lokalizacja oraz odpowiedni standard mieszkania. Nowe mieszkania Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą zainwestować w nieruchomość, na której będą mogli zarabiać. Wiele dzielnic w dużych miastach jest wręcz obleganych przez wynajmujących, można więc mieć pewność, że zawsze będzie spore zainteresowanie wynajmem. Jeżeli natomiast kupimy mieszkanie w kiepskiej okolicy i o słabym standardzie, może się ono okazać nietrafiona inwestycją. W takie mieszkanie nieustannie trzeba wkładać sporo środków, gdyż ciągle coś się psuje i trzeba wydawać pieniądze na naprawę. Zarabianie na wynajmie, owszem, jest możliwe, ale spłata z tego wynajmu kredytu hipotecznego, aby wyjść na zero, może potrwać zdecydowanie dłużej.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź http://www.mokosfera.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.