Jaka praca na wakacje?

Zaczynają się wakacje, a Ty zamiast myśleć o urlopie, planujesz podjęcie dodatkowej pracy. Nic w tym dziwnego! Dodatkowe pieniądze przydadzą się zawsze, szczególnie na nieprzewidziane zakupy na wyprzedażach! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy więc poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas ubiegania się o sezonową pracę i na jakie zarobki możesz liczyć jako kelnerka, hostessa czy pomoc biurowa.

Jaka branża najbardziej opłacalna

Oferty pracy sezonowej są mocno ograniczone. Wysoce prawdopodobne, że nie znajdziesz tam wielu ogłoszeń związanych z Twoim kierunkiem studiów czy zainteresowaniami, chociaż akurat o to drugie będzie znacznie łatwiej. Jest jednak spore pocieszenie w tym wszystkim – dzięki takiej pracy podreperujesz swój studencki lub uczniowski budżet i będziesz mogła pozwolić sobie na małe przyjemności w postaci ciuchów czy kosmetyków, na które wcześniej nie było Cię stać. Aby tak się stało, szukaj pracy jako kelnerka, hostessa, pomoc biurowa, roznosiciel ulotek, czy pomoc kuchenna. Możesz także zatrudnić się w gospodarstwie i zbierać owoce, opiekować się dziećmi lub wyprowadzać psy. Możliwości masz wiele – wybór należy do Ciebie.

Ile możesz zarobić

Zarobki są zróżnicowane. Wahają się jednak od 8 złotych nawet do 20 złotych za godzinę pracy! Wszystko zależy jednak od pracodawcy i stanowiska. Badania pokazują, że na najwyższe zarobki liczyć mogą dziewczyny pomagające w biurach. Na drugim miejscu plasują się hostessy, których średnia stawka osiąga 15 złotych za godzinę (18-20 złotych w przypadku prestiżowych eventów). Niestety najniższe zarobki notuje się w rolnictwie – około 8-9 złotych za godzinę. W sezonie wakacyjnym bardzo dużo ofert pracy dotyczy pracy kuriera, roznosiciela ulotek czy kelnera. Ci ostatni cieszą się największym zainteresowaniem nie przez pensję, lecz przez napiwki, które często zrównują się z wynagrodzeniem. Ponadto, pracując jako kelnerka czy opiekunka do dzieci w kurorcie masz możliwość łączenia pracy z wypoczynkiem. Czy może być coś lepszego?

Gdzie szukać pracy sezonowej?

Możliwości masz wiele: internet, gazety, biura pośrednictwa pracy, znajomi. Szczególnie ostatnie trzy, niedoceniane na co dzień, sprawdzają się najlepiej w przypadku poszukiwania pracy dorywczej. Mają one nie tylko najświeższe oferty (regionalne gazety), największy wybór (biura takie jak http://www.gppeople.pl/) i są pewne (praca polecona przez znajomych). To oferty, które z pewnością Cię nie zawiodą i zapewnią zastrzyk gotówki, które właśnie teraz Ci potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.