W jaki sposób skrócić CV?

Życiorys, który wysyłamy do rekruterów podczas poszukiwań pracy powinien być nie tylko przejrzysty, ale i należycie skonstruowany. Jednym z jego najważniejszych parametrów jest długość. Im CV jest krótsze, tym szybciej można się z nim zapoznać. To duży atut, zwłaszcza wtedy, gdy spotkamy się z pracownikiem HR rekrutującym w przyspieszonym tempie.

Skrócone wykształcenie

Większości osób odpowiedzialnych za rekrutację w firmach wystarczy informacja o ukończonych uczelniach wyższych. Umieszczenie w CV szkół średnich oraz gimnazjum i szkoły podstawowej nie są wymogiem. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakiej branży poszukujemy zatrudnienia. Istnieją bowiem zawody, które stawiają sobie o wiele wyżej fach w ręku niż dyplom ukończenia uniwersytetu. Niemniej, o wiele cenniejszą dla pracodawcy informacją będzie fakt ukończenia studiów podyplomowych aniżeli profil, który wybraliśmy w liceum ogólnokształcącym.

Doświadczenie zawodowe – skracać?

Przeważnie nikt nie skraca swojego dorobku zawodowego. Istnieje bowiem przekonanie, że im więcej stanowisk pracy mamy za sobą, tym większe mamy doświadczenie. Może się jednak zdarzyć, iż naszpikujemy swój życiorys wieloma informacjami o pracach dorywczych. Tego typu dane są zbędne dla większości pracodawców. Z tego powodu powinniśmy wybierać najmocniejsze pozycje w naszej karierze i kierować się tym, na co istnieje popyt w danej branży. Następnie powinniśmy wybrać te stanowiska, które rzeczywiście pomogą nam w zdobyciu nowej pracy.

Umiejętności dodatkowe

Odpowiadając na ogłoszenie znalezione np. na portalu Pracuj.pl, powinniśmy przejrzeć swoje CV pod kątem umiejętności dodatkowych. Wielu rekruterów może bowiem odstraszyć widok kilkunastu pozycji ukończonych kursów i szkoleń. Przede wszystkim powinniśmy się skupić na tych najważniejszych dla naszego potencjalnego pracodawcy. Zrezygnować należy ze wszystkich tych, które wykonaliśmy hobbystycznie bądź nie jesteśmy pewni wiedzy z nich wyniesionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.