Kalendarze firmowe książkowe – zastosowanie w biznesie

Choć w dwudziestym pierwszym wieku coraz popularniejsze stają się rozwiązania określane zbiorczo jako marketing online, to wciąż jeszcze wykorzystuje się tradycyjne narzędzia promocji. Do kategorii tej należą między innymi kalendarze firmowe książkowe. Jak można wykorzystać kalendarze książkowe w biznesie? Przeczytaj tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Dlaczego docenia się firmowe kalendarze książkowe?

Natłok działań marketingowych, jaki można zaobserwować w ostatnich latach, sprawia, że odbiorcy coraz bardziej sceptycznie podchodzą do treści promocyjnych. Takie rozwiązania jak np. ulotki czy banery reklamowe, są coraz częściej ignorowane. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chodzi o firmowe kalendarze książkowe – tego typu rozwiązania są cenione przede wszystkim z uwagi na funkcjonalność.

Kalendarz książkowy może stanowić nieocenione wsparcie podczas prowadzenia biznesu lub pracy na specjalistycznym/menedżerskim stanowisku. Dzięki temu dodatkowi można zarządzać własnym czasem i obowiązkami. Możliwe jest zapisywanie notatek dotyczących ważnych spotkań, numerów telefonów do kontrahentów czy też przygotowywanie list „to do”. Taki stan rzeczy sprawia, że kalendarz biznesowy może sprawdzić się między innymi w przypadku następujących branż:

  • księgowość (zapisywanie danych dotyczących dokumentów księgowych czy też informacji na temat rozrachunków finansowych i podatkowych),
  • logistyka (kalendarz może świetnie sprawdzić się podczas zapisywania informacji zdobytych w ramach rozmów z kontrahentami),
  • handel (ustalenie szczegółowych warunków współpracy z kontrahentami nie jest proste i może wymagać się posiłkowania się notatkami z kalendarza),
  • zarządzanie (menedżerowie czy przedsiębiorcy mogą zapisywać w kalendarzu np. cenne informacje dotyczące wyzwań, z jakimi musi w przyszłości zmierzyć się podległy dział lub cała firma).

Oczywiście, wyżej wymienione sposoby wykorzystania to tylko niektóre spośród wszystkich możliwych sposobów działania.

Wreszcie, kalendarz książkowy może być przydatny podczas spotkań koordynacyjnych wewnątrz- lub międzydziałowych. Z jego pomocą znacznie ułatwione jest tworzenie agendy, czyli zbioru najważniejszych kwestii, które planuje się poruszyć podczas organizowanego meetingu. Umiejętne stosowanie kalendarza znacznie zmniejsza ryzyko podczas codziennych działań.

Wszystko to sprawia, że kalendarz może stanowić nieocenione narzędzie podczas codziennej aktywności zawodowej. Jest to rozwiązanie poręczne i zajmujące niewiele miejsca, a jednocześnie eleganckie (producent kalendarzy firmowych nie tylko stosuje stylistykę zgodną z potrzebami klienta, ale także zaoferuje takie rozwiązania jak np. trwały, ekologiczny papier).

Kalendarz książkowy firmowy – promocja marki powinna być wyważona

Firmowe kalendarze książkowe są stosowane w ramach promocji firmy. W związku z tym umieszcza się na nich takie oznaczenia jak na przykład:

  • logotyp przedsiębiorstwa (logo, oznaczenie tekstowe – hasło firmowe),
  • dane teleadresowe firmy.

Ponadto, cały notes jest zazwyczaj przygotowywany w kolorystyce zgodnej z imagem promującego się przedsiębiorstwa. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, by unikać stosowania nachalnych elementów promocyjnych. Częstym błędem w tym zakresie jest umieszczanie w kalendarzu obszernych informacji na temat firmy. Takie działania mogą jednak przynieść efekt wręcz odwrotny – użytkownik, który otrzymał kalendarz, może poczuć się zirytowany, co nie tylko zniechęci go do korzystania z kalendarza, ale także marki reklamodawcy.

Podsumowanie

Kalendarze książkowe firmowe to dobry sposób na budowę reputacji marki wśród dotychczasowych i potencjalnych kontrahentów. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że są one wystarczającym sposobem działania. Wręcz przeciwnie, należy uzupełnić je o takie rozwiązania jak na przykład długopisy i smyczki z logiem firmy oraz – co w XXI wieku wydaje się oczywiste – marketing online. Dopiero połączenie wszystkich tych elementów zwiększa szanse na sukces.

Sodexo.pl – co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.