Udana kampania marketingowa – samemu czy z agencją?

Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę, prawdopodobnie zadajesz sobie to pytanie. Czy powinieneś zatrudnić agencję marketingową, czy zająć się tym samemu? Zacznijmy od zastanowienia się, co jest potrzebne do prowadzenia skutecznej kampanii marketingowej. Oto ogólna lista.

Zrozumienie

Zanim przeprowadzisz udaną kampanię marketingową, musisz mieć głęboki wgląd w zachowanie klienta. Większość przekazów marketingowych kończy się brzmieniem generycznym, ponieważ większość firm nie poświęca czasu, aby naprawdę zrozumieć swoich klientów i historie ich problemów.

Procesy

Skalowanie czegokolwiek wymaga odpowiedniej dokumentacji systemów, procesów i przepływów pracy, które składają się na wykonanie określonego zadania. Oznacza to posiadanie ustrukturyzowanego systemu podczas:

  • tworzenia posta na blogu,

  • prowadzenia kampanii PR,

  • prowadzenia promocji w mediach społecznościowych,

  • realizowania płatnych reklam itp.

Przybory i narzędzia

Kampanie marketingu przychodzącego wymagają różnych narzędzi od początku do końca. Na przykład możesz potrzebować narzędzi do marketingu e-mailowego, narzędzi analitycznych (takich jak Google Analytics), narzędzi komunikacyjnych, takich jak Slack i innych. Te narzędzia pomagają w wykonywaniu kluczowych zadań i skuteczniejszym osiąganiu celów.

Cierpliwość

Jedną z najważniejszych umiejętności w marketingu przychodzącym jest cierpliwość. Zazwyczaj zauważalne rezultaty pojawiają się dopiero po kilku miesiącach, a niektóre z odnoszących największe sukcesy firm konsekwentnie podejmują wysiłki przez wiele lat.

Jakość

Pisanie losowych postów na blogu jest łatwe, ale czy możesz pisać wysokiej jakości treści, które Twoi docelowi odbiorcy pokochają? To właśnie odróżnia przyzwoite blogi od naprawdę świetnych.

Doświadczenie

marketing szeptanyNa koniec powinieneś upewnić się, że masz doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu części kampanii marketingu przychodzącego. Osiągnięcie tych różnych kryteriów wymaga czasu. Nie jest łatwo publikować treści wysokiej jakości, które Twoi odbiorcy konsekwentnie cenią, lub dokumentować solidne procesy, które utrzymują system na właściwym torze. Zatrudniona agencja marketingowa może pomóc uniknąć kosztów związanych z przyspieszeniem pracy Twojej i zespołu, a także uniknąć zboczenia z innych ważnych rzeczy, które musisz zrobić w biznesie (takich jak zamykanie transakcji lub pozyskiwanie inwestorów).

Jeśli zatrudnisz agencję, otrzymasz zespół ekspertów, którzy pracują dla Ciebie każdego miesiąca. Nie musisz martwić się o tworzenie własnego zespołu. W rzeczywistości będziesz mieć więcej osób pracujących dla Ciebie, co może pomóc przyspieszyć Twoje wyniki.

Jednak wadą jest to, że nie będziesz w stanie nadzorować każdego szczegółu tego, co agencja robi na co dzień dla Twojej firmy. Z tego powodu istnieje ryzyko, że relacja się nie powiedzie, dlatego ważne jest, aby wybrać agencję, która będzie również weryfikować Ciebie jako klienta, aby upewnić się, że współpraca będzie udana. To ważne i może prowadzić do naprawdę pożądanych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.