W jakich branżach kampania SMS sprawdzi się najlepiej?

Podstawą prężnego działania każdej firmy jest marketing – również ten w formie kampanii SMS-owych. Można go wykorzystać na wiele sposobów i czerpać korzyści z jego efektów. Uwielbiają go sklepy internetowe, a także instytucje publiczne. Ale okazuje się, że marketing w formie krótkich wiadomości przyda się również w branżach usługowych.

Jak go skutecznie wykorzystać? Sprawdź, co zyskujesz, wdrażając kampanie SMS do swojej firmy.

Zalety marketingu SMS

Wiadomości tekstowe wysyłane regularnie do klientów mają przewagę nad innymi formami marketingu z 3 powodów:

 • powodują błyskawiczne odczytanie wiadomości (wszystko dzięki dopaminie, która nakręca nas do podjęcia działania i sprawia, że czujemy niepewność, kiedy SMS nie zostanie przez nas odczytamy),
 • zawierają kuszące oferty skondensowane w przejrzystej dla klienta formie,
 • są spersonalizowane i budują zaufanie do marki od razu.

To wszystko sprawia, że kampanie SMS doskonale radzą sobie we wsparciu sprzedaży i przyciąganiu nowych klientów do firm. Aby jeszcze lepiej zarządzać swoim kampaniami, monitorować je i automatyzować dobrze jest wykorzystać do tego zewnętrzne oprogramowanie. W SMS Center ustawisz kampanie z wyprzedzeniem, podzielisz odbiorców na grupy i stworzysz własne szablony wiadomości. A do tego uzyskasz pakiet darmowych SMS na start.

A jak wykorzystać SMS-y na co dzień w różnych branżach? Przyjrzyjmy się poniższym przykładom.

Przykłady zastosowania SMS w różnych branżach

Mechanicy samochodowi

W małych i większych warsztatach warto wysyłać wiadomości marketingowe SMS, aby:

 • przypominać klientom o obowiązkowych przeglądach ich aut,
 • zachęcać do wymiany opon  w określonych terminach,
 • oferować ciekawe zniżki i oferty specjalne,
 • zachęcać do podzielenia się opinią o warsztacie.

Biura księgowe

Klienci z pewnością docenią, gdy biuro zacznie regularnie wysyłać im powiadomienia o terminach zapłaty ZUS, podatków czy wysyłce dokumentów do Urzędu Skarbowego. Biuro może również wykorzystać SMS do wysyłki zniżek za polecenia biura, np. dodając link do strony biura w wiadomości SMS.

Biura podróży

Przejrzystości działania doda marketing SMS w formie potwierdzeń rezerwacji wycieczek, a także wysyłka ofert specjalnych dla stałych klientów.

Banki

Instytucje finansowe najczęściej korzystają z kampanii SMS w formie:

 • przypomnień o płatnościach (nadchodzących i przeterminowanych),
 • ofert specjalnych (lokat i kredytów),
 • konkursów (np. Płać BLIKiem i wygrywaj),
 • autoryzacji logowania.

Restauracje

Standardowe kampanie opierają się na wysyłce ofert specjalnych oraz informacji o odbywających się wydarzeniach w lokalu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać marketing SMS w formie dwukierunkowej, np. wywieszając ogłoszenie oferujące darmową kawę lub ciasto w zamian za zapis do newslettera SMS.

Podsumowanie

Niezależnie od branży należy pamiętać, że skuteczna kampania opiera się na doskonałym wręcz poznaniu swoich klientów – ich zachowań, preferencji i wątpliwości. Tylko wtedy przeprowadzone działania przyniosą firmie oczekiwane rezultaty: zwiększą zyski i zbudują zaufanie do firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.