Kariera florysty – od pracy wolontariusza po sprzedaż kwiatów online – czego jeszcze się spodziewać w tym zawodzie?

Jeśli lubisz przebywać wśród kwiatów, roślin i prezentów i lubisz współpracować z klientami, chcesz pomóc im w organizacji wydarzeń i kompozycji kwiatowych, możesz wybrać karierę florysty. Kwiaciarnie są tak różne, jak różnorodne są kwiaty, które można w nich znaleźć. Niektóre kwiaciarnie są duże, a inne małe.

Prawie wszystkie z nich dostarczają i przyjmują zamówienia przez Internet – Rose du Château – kwiaty przez internet to doskonały przykład. Na początku pracuj w kwiaciarni jako wolontariusz – zdobywając doświadczenie w kwiatowym designie i obsłudze klienta, i przygotuj się na karierę, w której będziesz potrzebować doskonałych umiejętności komunikacyjnych i dbałości o piękno.

Wymagania niezbędne do znalezienia pracy w kwiaciarni.

Większość właścicieli sklepów chce, abyś miał co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej. W ośrodkach szkoleniowych i szkołach policealnych często są też oferowane kursy florystyczne.

Zdobądź doświadczenie w środowisku handlowym. W kwiaciarni będziesz przecież musiał:

  • korzystać z kasy i komputera,
  • współpracować z klientami,
  • składać zamówienia.

Możesz zdobyć te umiejętności pracując w dowolnym sklepie. Następnie upewnij się, że posiadasz ważne prawo jazdy. Dostarczanie kwiatów może być częścią opisu stanowiska, więc dbaj o dobrą historię jazdy. Zademonstruj swoją pasję do kwiatów i chęć do nauki. Kwiaciarnia chętniej Cię zatrudni, jeśli lubisz przebywać w pobliżu kwiatów i chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat.

Szukaj okazji w lokalnych kwiaciarniach lub kwiecistych częściach sklepów spożywczych. Zacznij od sklepów, które najczęściej odwiedzasz, gdy chcesz kupić kwiaty. Cały czas też musisz się nauczyć jak najwięcej na temat kwiatów i roślin. Nie musisz być ekspertem od każdego rodzaju kwiatów, aby pracować w kwiaciarni, ale musisz nauczyć się wszystkiego, co możesz, aby pomóc klientom i odpowiedzieć na pytania. To dlatego też czytaj książki o kwiatach i czasopisma. Kwiaciarnia, w której pracujesz, będzie prawdopodobnie subskrybować regularne czasopisma i przechowywać książki o kwiatach i roślinach. Nie bój się też zadawać pytań. Porozmawiaj z florystami, z którymi pracujesz, i zadawaj pytania dotyczące kwiatów, które aranżują. Pomoże ci to nauczyć się więcej, a przy okazji pokażesz swojemu pracodawcy że interesujesz się swoją pracą.

Dowiedz się więcej o zamówieniach internetowych i sprzedaży.

Nawet lokalne i małe kwiaciarnie często mają stronę internetową, na której klienci mogą składać zamówienia. Przestudiuj stronę sklepu. Dowiedz się, w jaki sposób składane są zamówienia i jaka jest procedura wypełniania i dostarczania zamówień. Poproś o szkolenie, jeśli nie znasz się na Internecie.

Jeśli chodzi o samą pracę przygotuj się na kilka godzin na nogach. Większość kwiaciarni jest zatłoczona, a będziesz dużo przemieszczać się układając kwiaty, przyjmując dostawy, przygotowując zamówienia dla klientów i pomagając kupującym. Przygotuj się też na elastyczny harmonogram pracy, w tym nocki i weekendy. Święta będą również dniami roboczymi, szczególnie te, które są bezpośrednio związane z kwiatami, takie jak Dzień Matki i Walentynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.