Kartki świąteczne w B2B – poznaj 4 kroki jak to rozegrać!

Kiedy działasz w biznesie B2B, ważne jest utrzymywanie stałego przepływu informacji z klientami. Przykładowym świetnym sposobem na zachowanie tej ciągłości jest wysłanie im biznesowych kartek świątecznych. Daje to doskonały powód do utrwalenia swojej bazy kontaktów i prowadzenia pewnych relacji biznesowych. Oto przewodnik, który pomoże Ci stworzyć świąteczną kartkę w biznesie B2B.

Oto, co musisz zrobić!

Krok 1: Określ swój przybliżony koszt

Są trzy podstawowe koszty związane z firmowymi kartkami świątecznymi:

  • projektowanie,

  • drukowanie,

  • wysyłka.

Jeśli korzystasz z usług projektowania i drukowania, koszty są zazwyczaj bardziej ekonomiczne. Za każdą kartę można wydać około 1,50-2,25 zł, w zależności od rodzaju karty. Aby obliczyć przybliżony kosztorys, wystarczy, że podasz liczbę kontaktów B2B, do których chcesz wysłać kartkę, i pomnożysz to przez 1,50 celem uzyskania najniższych szacunków i 2,25 jeśli szukasz najwyższej jakości, którą prezentują na przykład kartki świąteczne wycinane laserowo.

Krok 2: Zdecyduj jaki jest cel wysyłanych kartek

Decyzja o tym, co chcesz osiągnąć za pomocą wysyłania kartek świątecznych, jest ważnym pierwszym krokiem. To naprawdę może Ci pomóc później, gdy zawężasz listę i pracujesz nad swoim przekazem i projektem. Może być wiele różnych powodów, aby wysłać kartę. Ponadto karty mogą z pewnością osiągnąć więcej niż jeden cel na raz. Jednak ogólna koncentracja pomaga procesowi posuwać się naprzód, gdy projektujesz kartki świąteczne dla Twojej firmy, zestawiasz listę kontaktów i wysyłasz karty.

Oto kilka konkretnych celów, które mogą mieć zastosowanie w Twojej firmie.:

Jeśli chcesz…

….odzyskać kontakt – taka kartka świąteczna jest bardzo ciepła i zorientowana na przekazanie wiadomości. Na jej projekt najczęściej składają się na ogół pozdrowienia i zdjęcie firmy w kontekście bożego narodzenia. Na odwrocie / w środku umieść odręczną wiadomość o ciepłej zachęcie do spotkania, np. „Spotkajmy się po nowym roku”, itp.

…. podziękować klientowi – ta kartka świąteczna nie ma szczególnego charakteru, po prostu dziękuje klientom B2B za ich działalność. Jest podobna do tej zachęcającej do ponownego nawiązania kontaktu, ale wiadomość jest już inna.

… rozprzestrzeniać słowo o Twojej firmie – świetnym sposobem jest wysyłanie kartek świątecznych do znanych firm medialnych w Twojej okolicy, kluczowych dostawców branżowych, ważnych uczestników branży, takich jak blogerzy i analitycy, itp. i innych, którzy mają wpływ na twój obszar lub branżę.

Krok 3: Utwórz listę kontaktów i sprawdź dwa razy

Teraz musisz dowiedzieć się, do kogo dokładnie wysłać swoje karty i utworzyć oficjalną listę kontaktów. Jeśli masz tylko 100 klientów, prawdopodobnie możesz pozwolić sobie na wysłanie karty do wszystkich, co ułatwi ci podjęcie decyzji. Jeśli masz setki tysięcy klientów, być może musisz być bardziej selektywny.

Krok 4: Zaprojektuj kartę

Kluczem jest stworzyć piękną, przyciągającą wzrok kartkę, która krzyczy: „Spójrz na mnie, otwórz mnie”. Jeśli czujesz, że sam nie poradzisz sobie z tym zadaniem – zawsze możesz skorzystać z gotowych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.