Kawalerka na firmę – czy pobierana jest kaucja?

Wiele firm, które działają zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, inwestują na wiele sposobów w rozwój działalności. Jedną z form rozwijania rynków zbytu jest wysyłanie pracowników w delegację. Wiąże się to z wieloma kosztami, jednak wydatki te warto traktować jako inwestycję w rozwój firmy i większe przychody w przyszłości.

Pracownicy, którzy wyjeżdżają w delegację, bardzo często nocują w hotelach, pensjonatach lub tego rodzaju obiektach. To dobre rozwiązanie w trakcie krótkich, maksymalnie kilkudniowych wyjazdów. Jednak jeśli delegacja ma trwać kilka tygodni, czy nawet miesięcy, mieszkanie w hotelu jest niewygodne dla pracownika, a dla pracodawcy może być naprawdę sporym obciążeniem finansowym. Jeśli więc wyjazd służbowy wiąże się z wykonywaniem obowiązków w innym mieście przez długi czas, warto pomyśleć o wynajęciu służbowego mieszkania. Dla pojedynczego pracownika może to być nawet niewielka kawalerka. Najważniejsze, aby znajdowała się w dobrej lokalizacji, miała dostęp do miejsc parkingowych, a także była wyposażona w podstawowe sprzęty. Pracownicy w delegacjach zabierają zwykle ze sobą jedną czy dwie walizki najważniejszych rzeczy osobistych. Najlepiej, aby całe wyposażenie mieszkania było dostępne w miejscu wynajmu.

Koszty związane z wynajmem kawalerki

Firmy, które szukają mieszkań na wynajem, muszą liczyć się z tym, że trzeba będzie ponosić wszelkie koszty użytkowania mieszkania. W umowie najmu zwykle znajdują się konkretne informacje, jaką kwotę należy uiszczać co miesiąc, jakie rachunki trzeba płacić oddzielnie. Istotna jest również kwestia kaucji, która najczęściej wynosi tyle, ile miesięczny lub dwumiesięczny czynsz. W przypadku wynajmu mieszkania na firmę nie ma możliwości, aby tej kaucji nie opłacać. Jest to bowiem kwota, która jest dla właściciela mieszkania zabezpieczeniem na poczet różnego rodzaju zniszczeń, uszkodzeń czy usterek powstałych w trakcie użytkowania nieruchomości przez wynajmującego. Kaucję trzeba więc zapłacić. Niewiele jest wynajmujących, którzy nie pobierają kaucji lub pozwalają na jej opłacenie w ratach. Firma wynajmująca mieszkanie dla swojego pracownika może natomiast wiele kosztów wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności. De facto koszty wynajęcia mieszkania mogą wiec być sporo niższe.

Warto szukać dobrych mieszkań

Wynajem mieszkania dla pracownika w delegacji to dobre rozwiązanie, szczególnie w dużych miastach, gdzie koszty hotelu są wysokie, a wybór nieruchomości na wynajem naprawdę spory w każdej lokalizacji. Bez względu na to, czy interesują nas mieszkania Białołęka lub w innych dzielnicach Warszawy, a także mieszkania w innych dużych miastach, każdy bez problemu znajdzie taki lokal, który w stu procentach będzie spełniał oczekiwania. Jeśli firma chce wynająć mieszkanie w innym mieście, w którym nie zna lokalnego rynku mieszkań na wynajem, cen i innych ważnych kwestii, dobrą opcją może być skorzystanie z usług biura nieruchomości, które znajdzie dobre mieszkanie, a także zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z jego wynajmem.

Szukasz nowego mieszkania na warszawskiej Białołęce? Sprawdź mieszkania na https://miasteczkogreenwood.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.